Dēkaine 70 gadus vecā lidmašīnā apceļo gandrīz puspasauli

Komentāri
Dēkaine 70 gadus vecā lidmašīnā apceļo gandrīz puspasauli
Foto: EPA/ LETA

Kāda piedzīvojumu meklētāja īstenojusi neparastu ceļojumu ar nelielu antīku lidmašīnu, 20 dienās veicot distanci no Anglijas līdz Austrālijai. Šis sasniegums veikts par godu pilotei Eimijai Džonsonei, kas 1930. gadā kļuva par pirmo sievieti, kas veikusi to pašu distanci.

Kanādā dzīvojošā britu dēkaine Treisija Kērtisa Teilore savu ceļojumu sāka Anglijā 1. oktobrī. Sēžot pie 1942. gadā ražotās Boeing lidmašīnas, viņa devās tālā ceļā – 20 dienu ilgā ceļojumā līdz Dārvinai, Austrālijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā laikā Kērtisa šķērsoja 23 valstis, izbaudot krāšņas arābu tuksneša un Mjanmas kalnu ainavas. Pēc viņa teiktā, tas bijis fantastisks piedzīvojums – zemā lidojumā šķērsot teju puspasaules.

Jo interesantāku šo ceļojumu darīja fakts, ka lidmašīna bija autentiska un lielākā daļa tajā esošo tehnoloģiju bija tādas pašas kā pirms 100 gadiem. Tostarp atvērtais kokpits, ļaujot pilotam baudīt apkārtējās ainavas kā kabrioletā.

Pati aviatore gan atzīst, ka tas ir bijis pats nepatīkamākais faktors, jo troksnis un vibrācija šajās dienās viņai paspējusi pamatīgi apnikt, nemaz nerunājot par kaitējumu, ko lidojums atstājis uz viņa sejas ādu un matiem.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl