Dēkaine 70 gadus vecā lidmašīnā apceļo gandrīz puspasauli

Komentāri
Dēkaine 70 gadus vecā lidmašīnā apceļo gandrīz puspasauli
Foto: EPA/ LETA

Kāda piedzīvojumu meklētāja īstenojusi neparastu ceļojumu ar nelielu antīku lidmašīnu, 20 dienās veicot distanci no Anglijas līdz Austrālijai. Šis sasniegums veikts par godu pilotei Eimijai Džonsonei, kas 1930. gadā kļuva par pirmo sievieti, kas veikusi to pašu distanci.

Kanādā dzīvojošā britu dēkaine Treisija Kērtisa Teilore savu ceļojumu sāka Anglijā 1. oktobrī. Sēžot pie 1942. gadā ražotās Boeing lidmašīnas, viņa devās tālā ceļā – 20 dienu ilgā ceļojumā līdz Dārvinai, Austrālijā.

Šajā laikā Kērtisa šķērsoja 23 valstis, izbaudot krāšņas arābu tuksneša un Mjanmas kalnu ainavas. Pēc viņa teiktā, tas bijis fantastisks piedzīvojums – zemā lidojumā šķērsot teju puspasaules.

Jo interesantāku šo ceļojumu darīja fakts, ka lidmašīna bija autentiska un lielākā daļa tajā esošo tehnoloģiju bija tādas pašas kā pirms 100 gadiem. Tostarp atvērtais kokpits, ļaujot pilotam baudīt apkārtējās ainavas kā kabrioletā.

Pati aviatore gan atzīst, ka tas ir bijis pats nepatīkamākais faktors, jo troksnis un vibrācija šajās dienās viņai paspējusi pamatīgi apnikt, nemaz nerunājot par kaitējumu, ko lidojums atstājis uz viņa sejas ādu un matiem.

Foto

Lasi vēl