“Cilvēki tradicionāli uz Varanasi brauc nomirt!” Iepazīsti Indiju “700 pasaules brīnumi” ekspedīcijā – 6. sērija

0 Komentāru

Rīts, iespējams, ir labākais laiks Indijā! Pat tāda nemierīga pilsēta kā Varanasi rītā palēnina savu tempu un kļūst rāmāka. Indijā diena jāuzsāk pareizi – nekāda stresa. Raidījumā “700 pasaules brīnumi” uzzini visu par Indijas īpašo tējas rituālu un krematoriju Varanasi pilsētā!

Varanasi ir dzīvības un nāves, mīlestības un baiļu pilsēta. Uz šo pilsētu cilvēki brauc nomirt, un tāpēc tā ir dzīvības pilna – tik daudz cilvēku uz viena kvadrātmetra, ka nav iespējams elpot.

Šeit sastopami askēti, krāpnieki, svētie un grēcinieki, mirstošie un viņu pavadītāji. Pilsēta smok dūmos. Ugunskuri silda vietējos iedzīvotājus, un tajos tiek sadedzināti līķi. Šī ir pilsēta – krematorija.

Katrs indietis sapņo tikt sadedzināts šādā ugunskurā un izkaisīts svētajā Gangā. Gangā mazgājas, mazgā veļu, dzer tās ūdeni, kārto tajā dabiskās vajadzības, bet indieši tic – šis ir pats tīrākais un veselīgākais mūsu planētas ūdens.

Kultūršoks. Eksistenciālais apvērsums. Smadzeņu eksplozija. Lūk, ko cilvēks izjūt, ierodoties Varanasi. Mūsu ceļotāji mēģinās tikt skaidrībā ar skaņu, smaržu un krāsu kakofoniju un līdz nāvei nenobiedēt skatītājus.

0 Komentāru