Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Rēzeknē – pilsētā, kas ir vārti starp Austrumiem un Rietumiem

1 komentārs
Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Rēzeknē – pilsētā, kas ir vārti starp Austrumiem un Rietumiem
RĒZEKNES TIC

Par pilsētu Latgales sirdī dēvētā Rēzekne pirmo reizi vēstures dokumentos minēta 1285. gadā, bet pilsētas tiesības Rēzekne ieguvusi 1773. gadā. Mūsdienās tai nepārspējamu šarmu piešķir sirmā senatnīguma un progresīvās šodienas mijiedarbība. Portāls Skaties.lv sadarbībā ar Rēzeknes Tūrisma informācijas centru piedāvā iepazīties ar saistošiem tūrisma objekti Rēzeknē un tās apkārtnē.

Latgales vēstniecība ”Gors”

Latgales vēstniecībā ”Gors” satiekas Latgales kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, māksla un kultūra, dziesma un deja. Tā ir koncertzāle ar izcilu akustiku, ko novērtē slaveni Latvijas un pasaules mākslinieki.

Arī šajos neviennozīmīgajos laikos ”Gors” piedāvā izcilu piedāvājumu kultūras gardēžiem, kas izslāpuši pēc pasākumiem un skaistuma.

Adrese: Pils iela 4, Rēzekne. Vairāk informācijas: latgalesgors.lv.

Rēzeknes Zaļā sinagoga

Tā ir viena no spilgtākajām Rēzeknes ebreju kultūrvēstures liecībām, kas ir vienīgā koka sinagoga Latvijā, kas gandrīz bez pārveidojumiem saglabājusies līdz mūsdienām.

Sinagogas ēka, saukta arī par Beth Midrash jeb Mācību māju, būvēta 1845. gadā par namsaimnieku saziedotajiem līdzekļiem. Tā brīnumainā kārtā vienīgā no pārējām 11 pilsētas sinagogām pārdzīvojusi karus un okupāciju, 2016. gadā renovēta un piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas, kļūstot par īstu Latgales koka arhitektūras pērli.

Šobrīd pēc renovācijas, sinagogā ir izvietota arī ebreju vēstures un tradīciju ekspozīcija, kas vēsta ne vien konkrētās būves stāstu, bet arī veseliem pieciem gadsimtiem ebreju vēstures Rēzeknē.

Adrese: Krāslavas iela 5, Rēzekne.

Baltijā unikāls peldbaseins

Rēzeknes Olimpiskais centrs piedāvā izbaudīt ūdens priekus vienīgajā atvērtā tipa peldbaseinā Baltijā! Te iespējams izmantot 25 m garo peldbaseinu ar 6 celiņiem, džakuzi vannas, kā arī baudīt sauli plašajās sauļošanās terasēs. Bērniem īpaši patiks seklais baseins, kurš aprīkots ar slidkalniņu.

Foto: RĒZEKNES TIC

Lai arī laikapstākļi mēdz būt dažādi, ūdens Rēzeknes Olimpiskā centra baseinā ir nemainīgi silts un liks sajusties kā ārzemju kūrortā.

Adrese: Stacijas iela 30b, Rēzekne.

Latgales jūgendstila pērle

Lūznavas muiža uzskatāma par Latgales jūgendstila pērli. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, 2015. gadā tā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt mūza.

Lūznavas muižā notiek dažādi pasākumi, kas iedvesmos dažādas gaumes. Un lai gan šovasar nenotiek Lūznavas muižas organizētais un nu jau par tradīciju kļuvušais ”Mākslas pikniks”, visas vasaras gaitā iespējams piedzīvot mazākus notikumus un pieredzes.

Adrese: Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes novads. Vairāk informācijas: luznavasmuiza.lv.

Atpūtas parks ”Priežvanagi”

Atpūtas parks ”Priežvanagi” ir pavisam jauna vieta, kas atrodas gleznainā vietā Rēzeknes upes krastā, kur var atpūtināt ķermeni un saņemt dvēseles veldzējumu jebkurā laikā, kad vien iespējams izrauties no ikdienas rutīnas.

Apmeklētājus gaidīs spēcinoša pirts un karsts kubuls, aktīvās atpūtas cienītājiem būs piemēroti izbraucieni pa upēm, smailītēs vai vienvietīgos tūrisma kajakos.

”Priežvanagi” piedāvā iecienītus un zināmus maršrutus, kā arī nodrošina visu nepieciešamo brīvi izvēlētā maršrutā visā Latgales reģionā.

Piesakoties laikus, iespējams noorganizēt braucienus arī lielākām grupām. Te iespējams izmēģināt spēkus arī loka šaušanā, bet nesteidzīgai atpūtai ikvienam būs piemērotas pastaigas pa priežu meža takām.

Adrese: “Priežvanagi”, Kazradzi, Rēzeknes novads.

Latvijas trešā augstākā virsotne

Latgales augstākā un Latvijas trešā augstākā virsotne ir 289,3 metru mirs jūras līmeņa esošais Lielais Liepu kalns. Tajā ir uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34 m), no kura paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem.

No stāvlaukuma līdz skatu tornim apmeklētājus aizved 830 m gara Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm. Tas būs īsts dabas piedzīvojums visai ģimenei.

Adrese: Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads.