Brīvdienu ceļvedis: no Raunas čipsiem līdz apslēptam Staburaga vēstījumam

Pievienot komentāru
Brīvdienu ceļvedis: no Raunas čipsiem līdz apslēptam Staburaga vēstījumam
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Darba nedēļas noslēgšanās allaž ir iemesls meklēt jaunus galamērķus brīvdienu atpūtai, un kāpēc lai šoreiz tā nebūtu no Rīgas vien nedaudz vairāk par 100 kilometriem attālā Rauna? Iekārtojusies Vidzemes sirdī, tā sola gan garšīgu, gan piedzīvojumiem bagātu izpriecu visai ģimenei!

Galvenais apskates objekts šai pusē, bez šaubām, ir Raunas Staburags – aptuveni 3,5 metru augstais šūnakmens veidojums, ko sastapt dabā, īpaši pēc Daugavas Staburaga appludināšanas, ir liels retums.

Taču rudens lapu un dabas ainavu apbrīnotājus pie Staburaga sagaida vēl kāds pārsteigums – no skata necils plastmasas trauks, kas piestiprināts pie koka stumbra. Tā kā sulu sezona jau garām, nav jābaidās to atvērt un ieskatīties, ko īstī tas glabā…

Foto

Ja izdodas trauku uziet, atklājas, ka tajā ievietots blociņš un pildspalva, lai par savu viesošanos liecību varētu atstāt ikviens apmeklētājs. Piemiņai ieviesušās pat košļenes, cepums, fiška un dabas veltes – ko nu kurš uzskatījis par piemiņas un glabāšanas vērtu.

Līdzīgi trauki orientēšanās spēles ietvaros sastopami arī citviet Latvijā, taču, atradušiem plastmasas toveri, Raunai vēl nebūt nevajag uzgriezt muguru.

Bez rudens lapu ieskautajām pilsdrupām Raunā atradīsies arī citi piedzīvojumi. Daudziem par pārsteigumu, šeit pat gatavo vietējos makaronus, sieru un dārzeņu čipsus. Uz ražotnēm iespējams pieteikt individuālas ekskursijas.

Lasi vēl