Foto: Armanda Simsona ģimenes ceļojums uz augstāko Latvijas pilsētu – Alūksni

9 komentāri
Foto: Armanda Simsona ģimenes ceļojums uz augstāko Latvijas pilsētu – Alūksni
Publicitātes foto

Atraktīvais TV3 raidījuma ”Superbingo” vadītājs un hokeja kluba ”Dinamo Rīga” tehniskais direktors Armands Simsons ar ģimeni izbaudījuši brīvdienas, apceļojot Ziemeļvidzemes tālāko nostūri –  Alūksni. Kā vēsta Armands savā sociālajā tīklā Instagram: ”Pēc Dziesmu svētku lieluzveduma ”Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājuma pagulējuši vien kādas piecas stundas, esam ne vien augšā, bet jau saules apspīdēti braucam augšā uz Latvijas visaugstāko pilsētu Alūksni”. Armands ar ģimeni piedāvā ieskatīties viņu ceļojumā arī Skaties.lv lasītājiem.

Simsonu ģimenes piedzīvojums sākās īsi pirms Alūksnes robežas –  ”Palejās”, Alsviķu pagastā, kur ģimenei bija iespēja doties izjādēs ar majestātiskajiem un koptajiem Palejas zirgiem, iesākot dienu priekpilnā gaisotnē.

Iebraucot Alūksnē, Simsoni devās iestiprināties uz pašā pilsētas centrā esošo un izdaudzināto kafejnīcu ”Pajumte”, kura priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus jau vairākus gadu desmitus, tajā ikviens ir gaidīts un lutināts. Kā Armands atzina savā Instagram ierakstā – ”Mēli var norīt, un, ja kādam nesmeķēs, rēķinu man!”.

Pēc kārtīgas maltītes skaistā ģimene ar četrām meitiņām devās uz Lauku un atpūtas centru ”Jaunsētas”, kas atrodas skaistā un ainaviskā vietā tieši Alūksnes lielākā dārguma Alūksnes ezera krastā, kur bija viņu naktsmājas. Bez liekas pompozitātes – lieliska un mierpilna atpūtā brīvā dabā pašā ezera krastā, par ko Simsonu ģimene bija sajūsmā, pirms aizbraukšanas saņemot arī īpašas dāvanas no Jaunsētu personāla.

Simsonu ģimene nelaida garām iespēju doties uz Tempļa kalna parkā esošo skatu torni, kas ir 37,8 metrus augsts. Tieši tempļa kalna dēļ Alūksne ir augstākā Latvijas pilsēta, un arī tornis ir viens no augstākajiem Latvijā. No tā paveras brīnišķīgs, plašs skats uz ezeru, pāri esošo Alūksnes muižas parku un pilsētu.

Pēc pilsētas apskates no skatu torņa ģimene devās gar Tempļa kalnā esošo Slavas rotondu un Saules tiltu uz Pilssalu. Savukārt Alūksnes lielākajā salā ģimeni gaidījis pārsteigums, par kuru parūpējusies kāda ”Superbingo” dalībniece. Viņa, uzzinājusi, ka Armands ar ģimeni viesosies Alūksnē, noorganizējusi privātu braucienu ar kuģīti ”Marienburg”, kas pieder bobslejista Intara Dambja ģimenei.

Pēc aktīvas un iespaidiem bagātas dienas Simsoni devās un Jaunsētu teritorijā esošo Katrīnkrogu. Tā interjers ieturēts 17 gs. stilā, kas ir par godu Alūksnes bagātīgajai vēsturei. Ļaujoties Katrīnas laika atmosfērai, dabas un ezera nesteidzīgajai mijiedarbībai ģimene vakariņoja un devās pie miera.

Nākamās dienas rītā Simsonu ģimene devās uz dabas muzeju ”Vides labirints”, kas atrodas atrodas Alūksnes jaunās pils ēkā. Pati Jaunās pils ēka ir ļoti iespaidīga celtne, taču muzejs bija tas, kas ģimeni aizkavēja vairāk nekā divas stundas un no kura grūti dabūt ārā bija ne tikai visas ģimenes sievietes, bet arī pašu Armandu.

Otrās dienas pusdienas kuplā ģimenīte ieturēja restorānā ”Jolanta”, kur Armands un Iveta ar mazajām meitiņām bija īpaši gaidīti un lutināti. Armands savos soc. tīklu ierakstos neslēpj sajūsmu: ”Ja kaut kur var justies īpaši, tad Jolantā jutāmies īpaši īpaši! Armands izvēlējās zuti, par ko bija sajūsmā, savukārt par desertiem ģimene aizvadīja mīlīgu cīņu.”

Pēc pamatīgas maltītes un garākas atpūtas pauzes ģimenei bija jādodas ārpus Alūksnes un jāsaka ardievas viesmīlīgajai pilsētai. Pēcpusdienā viņu ceļš veda uz kādu ļoti radošu vietu. Keramikas amata meistars Uģis Puzulis savā darbnīcā ”Racupkalni” lika lielajiem un mazākajiem viesiem līdzdarboties māla veidošanā, apgleznošanā un dedzināšanā. Tur Armands ar Ivetu izgatavoja īpašu podiņu ar vāciņu.

Pēc aktīvas un radošas darbošanās keramiķa darbnīcā ģimene devās uz Jaunlaicenes muižas muzeju, kur tika iepazīta Alūksnes novada kultūra un vēsture. Pēc muzeja ģimene devās uz mājām, lai, ļoti iespējams, drīz atgrieztos, jo jau 3.–5. augustā Alūksnē svin pilsētas svētkus!

Alūksne ir ne vien augstākā Latvijas pilsēta, bet arī viena no skaistākajām Ziemeļlatvijas pilsētām. Šajā reģionā ir daudz ko redzēt – kultūras un vēstures liecības tur saglabājušās no dažādiem gadsimtiem, par kurām Simsonu ģimene aizvadītajās brīvdienās centās uzzināt. Braucienu, kurš tapis sadarbībā ar ar Alūksnes Tūrisma informācijas centru, īpaši košu padarīja Simsonu ģimenes auto, kurš aplīmēts ar zebrai raksturīgajām krāsām. Brauciena mērķis ir parādīt, ka nav jādodas uz tālām zemēm, lai izrautos no ikdienas steigas, jo mūsu pašu Latvija piedāvā pārsteigumus visiem ceļot gribētājiem. Aicinām iepazīt mazo un skaisto pilsētiņu kopā ar Simsonu ģimeni.

9 komentāri