Apceļo savu dzimto zemi! 22 idejas neaizmirstamām svētku brīvdienām

Pievienot komentāru
Apceļo savu dzimto zemi! 22 idejas neaizmirstamām svētku brīvdienām
VENTSPILS TIC ARHĪVS / AINARS GAIDIS / UĢIS BIČKOVSKIS

Garās svētku brīvdienas ir kā radītas, lai apmīļotu, izzinātu un iepazītu no jauna savu mīļo zemīti. Portāls Skaties.lv sarūpējis noderīgu ceļvedi par vērtīgām atpūtas iespējām Latvijas dabā.

Kā lielisks iedvesmas avots, lai izrautos no pilsētas, var kalpot Dunikas purva taka Kurzemē. Tiem, kurus populārāko purva taku burzma nogurdinājusi, īsts atradums būs Dunikas purva taka, kas ir piemērota nesteidzīgai, meditatīvai pastaigai klusumā.

Turklāt Rucavas novadā esošā taka ir viena no garākajām purva laipu takām Eiropā.

Savukārt Slīteres Nacionālais parks atrodas Ziemeļrietumu Latvijā un ir viena no vecākajām aizsargājamām dabas teritorijām valstī – kā rezervāts tas dibināts 1923. gadā. Viena no parka galvenajām vērtībām tūrisma kontekstā ir neskartā un bagātīgā daba, un pastaigu takas būs pareizā izvēle, kur novērtēt tās dažādību un atjaunot spēkus. Vairāk lasi šeit!

Ja lūkojies Kurzemes virzienā vai, būdams kurzemnieks, šo vēsturisko Latvijas novadu vēlies iepazīt tuvāk, esam sagatavojuši pāris lieliskas idejas. Alksti nedaudz mežonības? Dodies uz Jūrkalni ar augstāko stāvkrastu Latvijā, Kolkasragu vai Mazirbes laivu kapsētu!

Ventspils novada Usmas pagastā gada sākumā izveidota jauna pastaigu vieta – pie Usmas ezera no priežu dēļiem izbūvēta 300 metru gara dabas taka veselīgām un rāmām pastaigām. Te vairāk uzzini par atpūtas iespējām Ventspils novadā!

Savukārt te atradīsi septiņas burvīgas idejas, ko apskatīt Aizputes pusē.

Vairāk par populārām un ne tik slavenām atpūtas un apskates vietām Kurzemē lasi šeit!

Dodoties uz Zemgali, ir vērts apmeklēt Tērvetes dabas parku. Tas plešas ap 1200 km² lielā teritorijā, trešdaļu no šīs platības aizņem Pasaku pasaule, kurā valda Meža Ķēniņš, rūķi, velniņi un raganiņas, tādēļ īpaši sajūsmināti par ekskursijas galamērķi būs bērni. Mierpilnas un klusas pastaigas var īstenot priežu parkā. Aktīvās atpūtas piekritēji pa parku var doties izbraukumā ar velosipēdiem.

Zemgalē ir kāda vieta, kas pārsteidz ar šim vēsturiskajam novadam neraksturīgiem stāviem pauguriem un dziļām gravām. Vieni to dēvē par senču svētvietu, citi – par dabas anomāliju. Dīvainības auras Pokaiņu mežam netrūkst.

Kad klāt ir brīvdienas un ja vēl arī laiks ir labs, pilsētas mūrus der nomainīt pret veldzējošām pastaigām dabā. Izstaigā Jūrmalas dabas takas!

Sateseles pilskalna apkaimē paveras gleznainākie skati uz Gaujas senieleju, tur atrodas Raganu katls, Kraukļu aiza, Pētera ala un pat Sateseles kanjons. Tiesa, siguldieši paši dod priekšroku kanjonu dēvēt daudz latviskākā vārdā. Vairāk uzzini šeit!

Aptuveni 1,5 km attālumā no Raunas centra atrodas vienīgā ”raudošā” klints Latvijā – Raunas Staburags. Unikālā avotu veidots saldūdens kaļķiežu atseguma vecums tiek lēsts ap 8000 gadu. Dabas objekts atrodas Raunas ielejas labā krasta nogāzē, 800 m augšpus Raunas-Jaunraunas ceļa tilta. Vairāk lasi šeit!

Dabas liegumā Dziļezers–Riebezers iekārtotā dabas taka piedāvā iepazīt vienu no dziļākajiem Latvijas ezeriem. Piedzīvojumu netrūks!

Limbažu novada Limbažu pagastā esošo Dziļezeru dēvē arī par Domeru ezeru.

Sen gribēji zināt, kā izskatās vietā, kur sākas Latvijas garākā upe? Lūdzu! Te arī reportāža no vietas, kur 452 km garā Gauja ietek jūrā. Taču vislabāk visu redzēt pašu acīm.

Ķemeru nacionālais parks piedāvā vairākas dabas takas, ko ir iespēja apmeklēt gan gida pavadībā, gan individuāli. Piemēram, Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākā pastaigu taka. Starp purva klajumiem, sīkām priedītēm un bērziņiem līkumo 3 km gara koka laipa. Klusums. Mirdzošs saules atspulgs purva ūdens spoguļos…

Ja esi ūdeņu mīļotājs un Alūksne tev šobrīd ir kā ar roku aizsniedzama, nepalaid garām iespēju apmeklēt saliņu, kurā vienlaikus drīkst piestāt tikai viena laiva.

Latgalē atrodas Latvijas augstākā virsotne pēc relatīvā augstuma. Par mazzināmo Dzierkaļu kalnu vairāk lasi šeit!

Zilaiskalns, Mītavas tilts, Aglona un Velnezers – šīs ir tikai dažas no vietām, ko pēc Skaties.lv aicinājuma iesaka apmeklēt Latvijā populāri ļaudis.

Ar ko pārsteigs viesmīlīgā Daugavpils? Te atrodas unikāls sauszemes cietoksnis – viens no lielākajiem Eiropā, vienīgais mākslas centrs Austrumeiropā, kur var apskatīt pasaulslavenā ekspresionista Marta Rotko gleznu oriģinālus, vienīgā Ziemeļeiropā tūristiem atvērtā skrošu liešanas rūpnīca. Iepazīsti arī citus tūrisma objektus!