1 komentārs
64 valstis 17 mēnešos ar 13 000 eiro budžetu. Laines un Artura ceļojums ar stopiem apkārt pasaulei piedzīvojis jaunu pavērsienu
Privātais arhīvs

Divu latviešu solis pasaulē – sešdesmit četru valstu dziļumā, piecu kontinentu platumā, septiņpadsmit mēnešu garumā. Galvenais pārvietošanās veids – autostopi un mugursomā guļ uzticamā telts. Tagad daļa no vērienīgā pasaules apceļošanas stāsta izdota grāmatā ”Ziemeļamerikas kokteilis”.

”Ziemeļamerikas kokteilis, kurā iejaukts civilizētais un mežonīgais. Gringo aizdomīgums, iezemieša ziņkāre un panamieša smaids. Šķipsniņa čili un daiviņa mandarīncitrona. Malks šī kokteiļa liek apreibt no dažādības. Liek sirdij pukstēt straujāk, gaidot nākamo malku, kas atkal sniedz jaunas izjūtas. Līdz glāze ir tukša un jādodas tālāk,” uz grāmatas ”Ziemeļamerikas kokteilis” vāka raksta tās autore Laine Pērse, kura pirms nepilniem diviem gadiem kopā ar draugu Arturu Driņinu devās pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmā grāmata ”Ziemeļamerikas kokteilis” no četru grāmatu sērijas “Ar stopiem apkārt pasaulei” atspoguļo Laines un Artura ceļojuma sākumu, dodoties ar stopiem no Kanādas līdz Panamai, lai tālāk turpinātu piedzīvojumus Dienvidamerikā. Grāmata atspoguļo jauniešu ilgā ceļa sākumu – atklājumus, ieteikumu, dēkas un pašas pasaules spožumu.

Foto: Laine un Arturs ciemojas Skaties.lv redakcijā

Ierosmi bagātīgo ceļojumu pieredzi iemūžināt grāmatā Laine guvusi, kad pēc atgriešanās Latvijā abi ceļotāji veiksmīgi aizvadījuši vairākus stāstu vakarus. Uz pirmo šādu vakaru ieradušies daži rakstnieki un grāmatu autori.

”Viņi mūs iedrošināja sarakstīt grāmatu. Otrkārt – mums pašiem bija doma, ka ceļojums tomēr tā kārtīgi jānoslēdz un, lai to skaisti un kvalitatīvi pasniegtu, kādēļ gan lai tā nebūtu grāmata? Grāmata izdota mums pašiem, draugiem, radiem, kuri ļoti cītīgi sekoja mums līdzi,” saka Laine.

Blogā ”Iegriez Pasauli. Spin the world” Laines un Artura piedzīvojumiem bija iespējams sekot līdzi ikvienam interesentam. ”Tagad mūsu blogam nav iespējams sākumu atrast,” šodien smej Laine.

Foto: Laine un Arturs devušies pasaulē

”Pasaules ir skaista! Uz ko nu katram vairāk sirsniņa velk – uz vasaru kā Lainei, kad izbaudīt katru saulaino dienu, man savukārt gribas vēsākus apstākļus,” saka Arturs.

Jaunieši neatslābst un jau kaļ plānus par nākotni: ”Gribas izbraukāt visas ”stānas”, Krieviju un beidzot aizbraukt uz Austrāliju.”

Iedvesmojošs divu latviešu stāsts, kā pamest visu un apceļot pasauli

Grāmata ”Ziemeļamerikas kokteilis” pieejama ”Jāņa Rozes grāmatnīcās”, bet no nākamās nedēļas to var meklēt “Zvaigzne ABC” grāmatu veikalos un grāmatnīcās ”Globuss”. Pēc divām nedēļām grāmata būs pieejama arī Latvijas bibliotēkās. Taču ar autores autogrāfu grāmatu iespējams iegādāties pie Laines, rakstot uz e-pastu laine.skr@inbox.lv vai sazinoties ”Facebook” lapā.

TOP komentāri

  • Apollo
    +1 +1 0

    Apollo

    Es gadā nopelnu ap 9,600. Puse no tā ikmēnēša maksājumos un neparedzētos tēriņos. Tad vēl paika. Bet te redz cilvēki var apbraukāt pasauli. Kā noriebušies šitie te.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl