10 Latvijas pilsētas, kurās šoruden pabūt ikvienam: iesaka Sandis Kiops

2 komentāri
10 Latvijas pilsētas, kurās šoruden pabūt ikvienam: iesaka Sandis Kiops
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Rudens nedēļas nogales  ir īstais laiks, kad doties lielākos un mazākos izbraucienos pa Latviju un iepazīt dzimtās zemes skaistumu. Latvijas āres pēdējo mēnešu laikā apceļo arī mūziķis Sandis Kiops ar līgavu Daini Laukmani. Mākslinieks atklāj Skaties.lv lasītājiem savu Top10 – Latvijas pilsētas, kuras noteikti jāapskata ikvienam.

Aknīste

”Manā uztverē skaistākās Latvijas vietas atrodas ārpus Rīgas, jo Rīga jau pati par sevi mums ir visu Latvijas pilsētu māte.

Pirmajā manu Latvijas pilsētu topa vietā, protams, man ir dzimtā Aknīste. Aknīstē pirmām kārtām jau ir jāredz skaistie kalni un lejas, uz kurām paveras pilsēta. Tad jāredz ir Aknīstes Katoļu baznīca, Gārsenes pils, Asares muižas drupas, svētavots, dambītes un jāizstaigā pilsētas mazās ieliņas baudot veco arhitektūru.”

Sigulda

”Šajā pilsētā ir tiešām daudz, ko redzēt un baudīt. Es ieteiktu Siguldas baudītājiem sākt ar gaisa vagoniņu, tad aiziet uz Turaidas pili, Velna alu bet ceļojuma noslēgumā ļauties sportiskām izjūtām Bobsleja trasē.”

Kuldīga

”Kuldīgā jāizstaigā vecpilsēta, kura izskatās gandrīz tāda pati kā savos pirmsākumos – aizbraucot uz turieni, sajūta kā atgriežoties daudzus gadu desmitus senā vēsturē. Protams, jāapskatās Venta rumba, kā arī jāpaēd kādā no vecpilsētas jaukajām kafejnīcām – Kuldīgā tādu izvēle ir nudien bagātīga.”

Cēsis

”Cēsis savukārt ir vieta, kur izbaudīt gan pastaigu, gan atpūsties, ja laika apstākļi nav tik labi. Saulainā dienā  jāizbauda pastaiga pa vecpilsētu, jāapskata Cēsu pilsdrupas, Cēsu jaunā pils.

Ja laika apstākļi nelutina, Cēsīs varēs baudīt kultūru, apmeklējot Cēsu jaunā koncertzāli un kādu no muzejiem.”

Aglona

”Pirmām kārtām jau jāapmeklē Aglonas bazilika, taču Aglonā ir vēl daudz, ko redzēt! Obligāti jādodas ekskursijā pa skaisto Kristus Karaļkalnu un jāapmeklē mistisko Velnezeru.”

Subate

”Maza pilsētiņa, kas atrodas pie pašas Lietuvas robežas. Šajā pilsētiņā var izjust īstu pagātnes garšu bez mūsdienu pieskaņas un ieklausīties sevī un baudīt pilnīgu mieru.”

Līgatne

”Šeit jau pirmām kārtām atkal ir jāizbauda daba – Līgatnes dabas takas nav sliktākas par pastaigu pa Siguldu, taču tur cilvēku krietni mazāk. Man ļoti interesants likās Padomju laika slepenais bunkurs, Lustūzis, smilšakmens klints.”

Jēkabpils

”Šajā arī man sirdij ļoti tuvajā pilsētā jāapmeklē Krustpils pils un jāaiziet uz kādu pasākumu Krustpils saliņā. Tālāk jāredz Vecpilsētas laukums, Jēkabpils Sv. Gara pareizticīgo baznīca un vīriešu klosteris, Jēkabpils tirgus un Jēkabpils meža parks.”

Ventspils

”Ventspilī man patika Viduslaiku pils un tās muzejs, protams, pati vecpilsēta. Esot Ventspilī, vajadzētu izbraukt arī ar kuģīti un paskatīties uz pilsētu no ūdens, aiziet uz Piejūras brīvdabas muzeju.”

Liepāja

”Liepājā ir ļoti interesants un tajā pašā laikā baismīgs Karaostas muzejs, tad iesaku apskatīties Ziemeļu Fortus, izstaigāt pašu Karaostas rajonu, kur var pilnībā vēl just Padomju laika garšu.

Vēl noteikti var izpeldēties jūrā! Kā arī apmeklēt Trīsvienības baznīcu un izbaudīt Liepājas centra rajonu.”