Ceļojums uz “pasaules malu” ierosina pat ņemt kredītu

Komentāri
Ceļojums uz “pasaules malu” ierosina pat ņemt kredītu
Foto: Christopher Michel, Flickr.com

Cilvēkiem, kuri atvaļinājumu vēlas pavadīt prom no ikdienas burzmas, ir neskaitāmi daudz iespēju, kurp doties, taču ne viena no tām nelīdzinās, iespējams, nomaļākajai vietai uz Zemes – Antarktīdai.

Daudzu sapnis ir brīvdienas pavadīt tropu pludmalē vai kādā no pasaules slavenākajām pilsētām, taču drosmīgākajiem ir iespēja atvaļinājumu pavadīt arī Antarktīdā, kur izveidota vienīgā šāda veida nometne tūristiem. Lai to sasniegtu, vispirms ir jādodas uz Čīli, no kurienes uz Antarktīdu viesi tiek nogādāti ar Krievijā ražotu kravas lidmašīnu IL-76-i.

Nomaļajā tūrisma galamērķī viesi tiek izmitināti teltīs, kam ir dubultas sienas. Tās tiek apsildītas, izmantojot saules enerģiju. Nometne ir atvērta no novembra līdz februārim, kad saule spīd 24 stundas diennaktī.

Par viesiem rūpējas 60 cilvēku liels personāls, kurā ietilpst gan viesmīļi un pavāri, gan inženieri un mediķi. Algots tiek arī meteorologs, jo Antarktīdā laika apstākļi var mainīties ļoti strauji, par ko laicīgi jābrīdina piloti un viesi. Antarktīdā saimniekots tiek videi draudzīgi, un visi atkritumi ar lidmašīnu tiek aizvesti prom.

Lai gan atvaļinājuma pavadīšana šajā nometnē nav lēts prieks, tās pārstāvji stāsta, ka viesi ir visdažādākie – ne vien miljardieri, bet arī cilvēki, kuri ilgstoši krājuši naudu šādam piedzīvojumam, vai arī ņēmuši kredītu. Apmesties nometnē ierodas arī ekspedīciju dalībnieki un zinātnieki. Viesu skaits gan nav liels – katru gadu to apmeklē pārsimt cilvēku.

Lasi vēl