Caunu ķeršana Pārogrē izvēršas pasākumā ar spriedzes filmas elementiem

Pievienot komentāru
Caunu ķeršana Pārogrē izvēršas pasākumā ar spriedzes filmas elementiem

No ģimenes Pārogrē, kuras nama bēniņos iemitinājusies caunu kompānija, saņemtas ziņas, ka vienu no draiskulēm vakar vakarā izdevies notvert. Notikumi risinājušies gluži kā spriedzes filmā!

Skaties.lv vakar jau rakstīja, ka Pārogrē kādas privātmājas bēniņos iemitinājušās caunas, kuru aktivitāte naktīs traucē nama iemītnieku mieru, turklāt tiekot bojāts arī nama jumts, ko meža zvēriņi jau vietām sagrauzuši. Sākumā palīdzību ģimene meklēja pie dažādiem dienestiem, zvanot gan glābšanas dienestam 112, gan vairākām dzīvnieku patversmēm, tomēr visur saņēma atteikumu.

Būris uz jumta, bišu maize un medus

Sapratuši, ka skaļos kaimiņus, visticamāk, nāksies ķert pašiem, mājas iemītnieki vērsās pēc padoma pie līdzcilvēkiem sociālajos tīklos, kur saņēma vairākus vērtīgus un noderīgus ieteikumus, kā rīkoties. Cerībā zvēriņus noķert, uz mājas jumta vakar tika novietots būris, kurā kā ēsma tika izmantota medū apvārtīta bišu maize, jo, kā izrādās, medus caunām ļoti garšo. Metode bijusi iedarbīga – šorīt esam saņēmuši ziņu, ka vienu no caunām vakar vakarā ir izdevies noķert.

Jampadracis pagalmā

Mājas saimnieki atzīst, ka pirmā caunu sagūstīšanas pieredze bijusi samērā stresaina. Notikumi risinājušies gluži kā spriedzes filmā. Par to, ka mājas pagalmā notiek kaut kas neparasts, liecināja ģimenes mīluļa džeka rasela terjera šķirnes suņa skaļā un satrauktā riešana. Izgājuši ārā, nama iemītnieki ieraudzīja, ka būris, kurā, saldo medu tīkodama, bija iesprukusi cauna, no jumta nogāzies uz zemes, ap to neprātīgi riedams skraida suns, bet pārbiedētā cauna būrī histēriski šņāc.

Foto

Pārvietošanas programma

Kā jau katrā operācijā, arī šajā ir izstrādāts rīcības plāns – ģimene vienojusies, ka notvertās caunas tiks pārvietotas tālāk no īpašuma Pārogrē un palaistas brīvībā. Un tā nu vakar vakarā notverto caunu šorīt nama saimnieces brālēns aizvedis uz saviem laukiem Lauberē, kur zvēriņam būs jāaprod ar jauno dzīvesvietu apkārtnes mežos.

Šodien būris atkal tiks uzstādīts uz jumta, šoreiz gan nostiprinot to pamatīgāk. Pārogres privātmājas saimniece stāsta, ka īsti nav zināms, cik caunu bēniņos dzīvo, bet, spriežot pēc trokšņiem, tie varētu būt divi līdz trīs zvēriņi, kas nozīmē, ka vēl viena vai divas ”nelegālās kaimiņienes” būs jānoķer. Arī tām priekšā ceļš uz Lauberes mežiem.

Foto: caunu notveršanai uz nama jumta izvieto būri