Carnikavā svin Nēģu svētkus

Pievienot komentāru
Carnikavā svin Nēģu svētkus
Foto: publicitātes foto

Vakar Carnikavā nosvinēti XIV Nēģu svētki, kas pulcēja tūkstošiem viesu no Latvijas un arī ārvalstīm. Šogad svētku uzmanības centrā bija Carnikavas nēģi – pirmais Latvijas pārtikas produkts, kas kopš 2015. gada februāra iekļauts Eiropas Savienības Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.

Jau kopš paša rīta parkā Carnikavas novada domes darbinieki lika uz uguns 400 litru katlu, lai vārītu tradicionālo nēģu zupu. Rīta cēlienā turpat Carnikavas parkā slavenais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš vadīja kulinārijas meistarklasi un svētkos dāvināja Carnikavai savu nēģu pagatavošanas recepti, bet spraigajās nēģu ātrēšanas sacensībās uzvarēja svētku viesis no Preiļiem.

Nēģu svētku ēdienkarti atklāja pikniks Gaujmalā – ar īpašu programmu bērniem, izbraucieniem laivās uz jūru, laivu parādi un Nēģu karaļa sagaidīšanu. Carnikavas deju kopas Dālderītis un Abi divi vokāli instrumentālās grupas Piloti pavadījumā klātesošos priecēja ar koncertuzvedumu Nāc pie puikām.

Savukārt turpat līdzās uz dambja savā gadskārtējā saietā bija sapulcējušies JAWA un ČZ motociklu īpašnieki, kas Gaujmalas pikniku noslēdza ar parādes braucienu.

Ar Nēģu karali priekšgalā novadnieki un svētku viesi no Gaujmalas devās svētku gājienā uz Carnikavas parku, kur estrādē pie lielās skatuves norisinājās svētku atklāšanas ceremonija, kurā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica pasniedza Pateicības rakstu zemkopības ministram Jānim Dūklavam, nēģu zvejniekiem, cepējiem un visiem tiem, kuri devuši savu ieguldījumu, lai Carnikavas nēģi saņemtu Eiropas kvalitātes zīmi – Aizsargāta ģeogrāfiskas izcelsmes norāde.

Pusdienās par ziedojumiem Carnikavas baznīcas atjaunošanai viesi varēja baudīt gardo nēģu zupu, bet uz sadziedāšanos un sadancošanos aicināja Carnikavas sieviešu koris Undīne, deju kopa Tacis un Rīgas tautas deju ansamblis Rotaļa.

Izcilas muzikālās delikateses varēja baudīt visa vakara garumā līdz pat pusnaktij: koncertos uz lielās skatuves uzstājās Olga Rajecka, muzikālā apvienība Vintāža kopā ar solistēm Gintu Krievkalnu un Rūtu Dūdumu izdziedāja 60. – 70. gadu latviešu estrādes zelta fonda dziesmas, bet koncertā 3 Raimondi muzicēja Raimonds Macats, Raimonds Ozols un maestro Raimonds Pauls kopā ar dziedātāju Daumatu Kalniņu. Turpinājumā muzicēja grupa The Sound Poets, bet spožo koncertu virkni noslēdza Aminata ar koncertprogrammu Inner Voice.

Visas dienas garumā noritēja amatnieku tirdziņš Carnikavas centrā. Norisinājās arī Nēģu svētku kausa izcīņa strītbolā, pludmale volejbolā, kā arī Zolītes turnīrs. Svētku oficiālās daļas noslēgumā – uguņošana un zaļumballe.

Foto