Bukmeikeri prognozē: Vai šogad Līgo naktī gaidāmi nokrišņi?

0 Komentāru
Bukmeikeri prognozē: Vai šogad Līgo naktī gaidāmi nokrišņi?
PUBLICITĀTES FOTO

Tā kā Līgo svētki visbiežāk tiek svinēti svaigā gaisā un pie dabas, viens no aktuālākajiem jautājumiem, par ko ik gadu jau laikus spriež visi līgotāji ir tas, kādi laikapstākļi gaidāmi svētku vakarā. Meteorologi prognozē, ka pēc spēcīgās tveices, kas Latviju pārņēmusi pēdējo dienu laikā, sākot no 23. jūnija karstums nedaudz mazināsies un nedēļas otrā pusē ir gaidāms pat lietus un pērkona negaiss. Tikmēr bukmeikeri paredz, ka teiciens ”līst kā pa Jāņiem” šogad nebūs patiess un spēcīgi nokrišņi Līgo naktī visā Latvijas teritorijā, visticamāk, ies secen.

Kā iepriekš ziņojuši sinoptiķi, 2021. gada jūnijs varētu kļūt par karstāko Latvijas novērojumu vēsturē, un vien pēdējās nedēļas laikā piedzīvots lielākais karstuma vilnis pēdējos divos gados. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) šobrīd pat izplatījis brīdinājumu par stipru karstumu, kas gaidāms nedēļas nogalē, aicinot iedzīvotājus ilgi neuzturēties atklātā saulē.

LVĢMC publicētā informācija liecina, ka Līgo svētkos un Jāņos karstums nedaudz mazināsies,  augstākajai temperatūrai saglabājoties valsts austrumu daļā, kur termometra stabiņš joprojām pakāpsies līdz +25…+30°, kamēr rietumu daļā temperatūra būs nedaudz zemāka – +20…+26°. Paredzams gan, ka svētkos debesis aizklās mākoņi, kas var atnest arī spēcīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu, brāzmainu vēju un krusu, tomēr starp mākoņiem brīžiem uzspīdēs arī saule.

”Pēc spēcīgās tveices, kas daudzviet Latvijā pēdējās dienās pārsniegusi 30 grādu atzīmi, atmosfēras spiedienam pazeminoties, Līgo svētkos palielināsies lietus varbūtība, kas nozīmē, ka no 23. jūnija Latvijā iespējami arī spēcīgi negaisi. Taču paredzam, ka Rīgā un lielākajā daļā valsts teritorijas svētku vakars līdzīgi kā pērn tomēr paies bez nokrišņiem, ļaujot līgotājiem pilnvērtīgi izbaudīt vasaras saulgriežu svinības,” komentē ”Betsafe” prognožu ekspertu Valters Rozmanis.

Visu laiku lietainākā Jāņu nakts Latvijas vēsturē tika piefiksēta 1997. gadā, kad vidēji nolija 12.2 mm nokrišņu. Taču pēdējo 53 gadu periodā 11 reizes Jāņu nakts Latvijā pagājusi bez nokrišņiem. Un, lai gan sākotnējās ilgtermiņa prognozes liecināja par vēsu un mitru vasaru, tagad tās norāda uz to, ka visi trīs vasaras mēneši, un tostarp Līgo svētki, Latvijā šogad būs siltāki par vidēji normu.

0 Komentāru