Brīvdienu dzīvesvietas rezervācijas vietni Airbnb apsūdz diskriminācijā

Pievienot komentāru
Brīvdienu dzīvesvietas rezervācijas vietni Airbnb apsūdz diskriminācijā
Pixabay

Pēdējā laikā saņemam daudz ziņu no ASV par rasu diskrimināciju – baltie policisti nošauj melnādainos iedzīvotājus, bet tie, savukārt, pēc tam, atriebjoties, nogalina baltos. Izskatās, ka no ielām diskriminācija “pārsviedusies” arī uz virtuālo vidi – vietni Airbnb, kuru ceļotāji izmanto naktsmītņu rezervācijai, apsūdz rasu un cita veida diskriminācijā.

ASV pēdējā mēneša laikā bijuši vairāki gadījumi, kad ceļotāji jutušies diskriminēti savas ādas krāsas dēļ. Pagājušājā mēnesī Ziemeļkarolīnā kāds Airbnb dzīvesvietas īpašnieks vietnē ierakstījis naidpilnus komentārus pēc tam, kad kāds melnādains ceļotājs atsauca savu rezervāciju. Savukārt maijā kāds cits melnādainais ceļotājs, Gregorijs Seldens, Tviterī dalījās savā pieredzē – arī viņam rezervācija Airbnb tika atteikta, bet, kad viņš izveidoja viltus profilu kā baltādains cilvēks, tā uzreiz tika aprstiprināta. Pēc šī gadījuma Seldens iesūdzējis Airbnb tiesā, norādot, ka vietne pārkāpj cilvēktiesības.

Reaģējot uz apsūdzībām, jau nakamajā dienā pēc Ziemeļkarolīnas incidenta, Airbnb nolīga Loru Mērfiju, bijušo Amerikas Civiltiesību savienības likumdošanas nodaļas vadītāju, kura tagad uzrauga Airbnb uzsākto pārbaudi, izvērtējot vietnes līdzšinējo praksi attiecībā uz naktsmītņu izīrēšanu.

Šo notikumu ietekmē sākuši runāt arī citi pilsoņi, kuri izjutuši diskrimināciju, cenšoties rezervēt naktsmītni Airbnb, tostarp Šadi Petoski, kura ar Tvitera starpniecību paziņojusi, ka Airbnb mājokļa īpašnieks noraidījis viņas rezervācijas mēģinājumu, jo viņa ir transseksuāla persona.

Airbnb pārstāvji paziņojuši, ka mītņu īpašnieki, kuri tiek apsūdzēti jebkāda veida diskriminācijā, no vietnes jau ir izņemti un viņiem ir liegta iespēja piedāvat savus īpašumus ceļotājiem.