Brīvdabas muzejs aicina uz Spēļu un rotaļu dienu

Pievienot komentāru
Brīvdabas muzejs aicina uz Spēļu un rotaļu dienu
Foto: LETA

Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas. Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā notiks svētdien, 30. augustā, informē muzeja pārstāvji.

Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību.

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un izmantojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt Klimpiņu sišanu, Žvidzekli, Krupja ķeršanu un daudzas citas senās spēles. Bērnu folkloras kopas Ciguzis, Krulla un Tarkšķi aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās.

Kurzemes zvejniekciema pļavā dažādas darbnīcas un aktivitātes: siena leļļu izgatavošana un dabas materiālu darbnīca, svilpaunieku darbnīcas, kokamatnieka ”beku” darbnīca, jūras materiālu radošā darbnīcas, šaušana ar loku, vizināšanās zirga mugurā, VISC spēle Vesels un drošs, Rīgas pašvaldības policijas Drošības spēle.

Kurzemes zvejniekciema pļavā veiklības atrakcija ar gardu balvu uzvarētājiem. Pāri purviem, pāri lejām – lēkšana pa koka cinīšiem, ripināšanās ar priedes bluķi, laipošana. Pliku peku teku taku – Pelnrušķītes pazoļu taka; ejam ar ķekatām, resnās auklas labirints. Kustīgi un lustīgi – re, kur mana lidmašīna; uzmet maisiņu; noķer burkānu.

Muzeja sētās un mājās darbosies amatnieki: grozu pinējs Ābolu sētā, audēja Lejasboļu sētā, kalējs Mērsraga kalvē, bitenieks Ārluiku rijā, pinēja pie Vidzemes sētas pirtiņas, tāsenieks Latgales zemnieka sētā, podnieks Latgales podnieka sētā.