Brīvdabas muzejā šodien gaidāmi ražas svētki

Komentāri
Brīvdabas muzejā šodien gaidāmi ražas svētki
Foto: LETA

27. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar ražas tirdziņu, kulšanas darbiem, ķirbju zupas dueli. Svētkus kuplinās Katlakalna III Starptautiskais folkloras festivāls Rudenāji, informē muzeja pārstāvis Igors Ziemelis.

Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos. Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, mājās krājas rudens veltes. Kas krājumus nav paguvuši sagatavot – laipni lūgti Brīvdabas muzejā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No plkst.10:00 Kurzemes zvejniekciema pļavā varēs redzēt un dzirdēt īstas kuļmašīnas darbošanos, kas uz Brīvdabas muzeju atbraukusi no Viktora Ķirpa Ates muzeja. Būs skatāma arī izglītojoša programma Kulšanas talka.

Gadatirgus laukumā būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas kūpinājumus, kā arī sieru. Varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.

No plkst. 11:00 līdz plkst. 14:30 Rudens ražas svētku laikā apmeklētājus ar rudenāju dziesmām priecēs Katlkalna III Starptautiskā festivāla dalībnieki – folkloras kopas no Igaunijas Luu-Tuur, Rēvele (Igaunija – Latvija), Lietuvas Medgrinda, Baltkrievijas Guda, kā arī, protams, no Lartvijas novadiem – Katlakalna Rāmupe, Grodi un Garataka no Rīgas, Bārbeles Tīrums un citi.

Ap plkst. 15:00 gaidāms muzeja darbinieku un draugu gatavotās ķirbju zupas garšas duelis ar profesionāļiem no kafejnīcas Piepe. Galvenie ieguvēji no šīs cīkstēšanā būs Dzīvnieku pansijas Ulubele iemītnieki.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Lasi vēl