Brīvdabas muzejā sākas ikgadējais amatnieku gadatirgus

Komentāri
Brīvdabas muzejā sākas ikgadējais amatnieku gadatirgus

Nedēļas nogalē, 6. un 7. jūnijā, Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Abas dienas tirgus būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 17.00.

45. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju – mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus.

Šogad gadatirgus būs ievērojami liels – tiks aizpildītas 2588 tirdzniecības vietas, kas veidos vairāk nekā 2,5 km garas tirgošanās vietas-ielas muzejā. Savukārt dalībnieku skaits ir sasniedzis ap 3200, no kuriem 800 radīs savas prasmes dejā, dziedāšanā un teātra spēlē uz Rietumu skatuves abās Gadatirgus dienās.

6.jūnijā plkst. 12:00 būs Dainas Kraukles Gadatirgi Latvijā. Rīga grāmatas atklāšanas svētki. Turpat izstāžu zālē tiks atklāta izstāde sadarbībā ar žurnālu Ievas Māja – Zelta atradumi. Gan Gadatirgus laikā, gan visu jūniju ikkatram muzeja viesim būs iespēja muzeja izstāžu zālē apskatīt labāko zelta atradumu darbu izstādi.

Šogad Gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves pie Rietumu vārtiem no 10:00-17:00 abas Gadatirgus dienas priecēs apmeklētājus ar folkloras kopu, deju kolektīvu un koru uzstāšanos, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādēm.

Apmeklētāju ērtībai ikviens aicināts izmantot sabiedrisko transportu: Rīgas satiksmes autobusus nr.1, 19, 28. SIA Ekspress Ādaži autobusus nr. 6821 – 6826, mikroautobusu nr.218. Rīgas satiksme ir nodrošinājusi papildus reisus Gadatirgus dienās, kā arī aktīvākajiem – līdz muzejam ved veloceliņš. Pie Rietumu vārtiem mēs nodrošināsim bezmaksas drošās un apsargātās velo novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no 9:00-17:30.

Apmeklētāju ērtībai biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā. Ieeja ar iepriekš iegādātām biļetēm – caur Galvenajiem un Rietumu vārtiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl