Komentāri
Brīvdabas muzejā Lieldienās notiks olu kaujas un ”krāsaino karošu” darbnīca
Publicitātes foto

Pirmajās un Otrajās Lieldienās Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz ikgadējām svinībām visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām, amatnieku tirdziņu un citām izdarībām.

Brīvdabas muzeja Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās kultūras vērtības, norāda Brīvdabas muzeja pārstāve Līga Miklaševiča. Latvieši ticēja, ka, veicot ar olām Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Šogad galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Usmas baznīcā 3. aprīlī plkst. 10.00 notiks Lielās piektdienas dievkalpojums. Savukārt svētdien, 5. aprīlī, plkst. 10.00 Usmas baznīcā uz Lieldienu dievkalpojumu un koncertu gaidīti visi muzeja apmeklētāji.

Pirmajās un Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī un 6. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām Zvīgzna, Krulla, Ciguzis, Ernesta Spīča rotaļnieki un Teikas muzikanti. Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs, un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča un studijas Auseklis vadībā. Vilka kalniņā senās lauku spēles rādīs un vadīs vecmeistars Aldonis Baldiņš.

Amatnieku un našķu tirdziņš no Gadatirgus laukuma līdz pat Zvejniekciema pļavai. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks Balticovo dāvāto olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs mūsu muzeja radošās darbinieces. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem. 5. aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā Lurķi – kokamatniecības un Lieldienu ”krāsaino karošu” darbnīca.

Abas dienas pie Lībiešu sētas, Ausekļa akmens būs vērojama Lieldienu zaķu un mājputnu izstāde, būs neaizmirstama iespēja vizināties zirga mugurā. 6. aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā Lurķi – Indras Čeksteres priekšlasījums par Lieldienu tradīcijām Latvijā un citur pasaulē, turpat darbosies arī Latviešu biedrības nama Sprīdīšu skolas dabas materiālu darbnīca.

Darbosies vairākas radošās darbnīcas, kuru virstēma – olas! Tās notiks Kurzemes sētā, Vecķērvju mājā, Kurzemes zvejnieka sētā Lurķi, kā arī turpat Kurzemes zvejniekciema pļavā, kur ar A/S Balticovo atbalstu, varēs krāsot tūkstošiem raibu oliņu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl