Briti sajūsmā par gandrīz 100 gadus veca braucamrīka atgriešanos ierindā

Komentāri
Briti sajūsmā par gandrīz 100 gadus veca braucamrīka atgriešanos ierindā
Foto: AFP/ LETA

Lielu ažiotāžu Londonā izraisījusi leģendāras tvaika lokomotīves atgriešanās ierindā. Tā dēvētais Lidojošais Skots pēc 10 gadus ilgas prombūtnes un vairāk nekā 5 miljonu eiro vērtas restaurācijas ceturtdien devās jaunā ceļojumā no Londonas uz Jorku.

Tūkstošiem dzelzceļa vēstures entuziastu pulcējās Kongskrosas stacijā Londonā, kā arī uz tiltiem un gar dzelzceļa sliedēm, raugoties kā viena no pasaulē slavenākajām tvaika lokomotīvēm sāk 200 jūdzes garo ceļu uz Jorku.

1923. gadā būvētā lokomotīve ir šobrīd vienīgais šīs klases dzelzceļa vēstures eksponāts Lielbritānijā un savas dzīvotspējas un popularitātes dēļ tiek uzskatīts par nacionālo dārgumu. Lokomotīves izmantošana 2004. gadā tika atzīta par pārāk dārgu, taču tagad tā atdzimusi, pateicoties tautas saziedotajiem līdzekļiem.

Tvaika lokomotīvēm allaž bijusi liela loma britu sabiedrības acīs, jo tās simbolizē valsts vadošo lomu dzelzceļa rūpniecības izveidē19. gadsimtā.

Lokomotīve tika nosaukta par Lidojošo skotu pateicoties tās maršrutam no Londonas uz Edinburgu un atpakaļ. Tiesa gan, mūsdienās tās ātrums vairs nav nekas iespaidīgs – 200 jūdzes no Londonas līdz Jorkai tā veic 5 stundās – vismaz divreiz ilgāk, nekā parasts mūsdienu pasažieru vilciens. Savukārt 1934. gadā tā bija pirmā britu lokomotīve, kas varēja sasniegt ātrumu 160 kilometri stundā.

Foto

Lasi vēl