Komentāri

Kamēr četri miljoni skotu devušies pie vēlēšanu urnām, lai izlemtu sava reģiona – Skotijas – likteni, piedāvājam jums virtuāli aplūkot šo Skotijas dabas skaistumu – Lohnesa ezeru. Britiem gan ir sava versija par to, kas pēc šodien notiekošā referenduma varētu notikt ar ezerā dzīvojošo briesmoni.

Leģendas vēsta, ka Lohnesa ezerā mīt briesmonis – Nesija. “Tā ir mistērija, par ko cilvēki runā jau simtiem gadu. Šeit ūdens ir baisi tumšs, tādēļ te netīk nirt arī ūdenslīdējiem,” stāsta kapteinis Džons Peterkens, kurš vada kuģīti, kas tūristus ved braucienos pa Lohnesa ezeru. Kaptenis stāsta, ka tumšo ūdens krāsu ezeram piešķir biezais kūdras slānis, kas klāj tā gultni, turklāt ezera vidējais dziļums ir 130 metri, bet dziļākā vieta ir 230 metri. Lohnesā ir vairāk ūdens nekā visos pārējos Lielbritānijas ezeros kopumā.

Viņš atzīst – tūristu lielākā interese ir 37 kilometrus garajā ezerā ieraudzīt tieši slaveno briesmoni Nesiju.

Briti pirms refereduma sākuši jokot, ka Skotijas atdalīšanās gadījumā Nesija emigrēs uz Lielbritāniju.

Plašāk par šo noslēpumaino Skotijas ezeru – “Bez Tabu” sižetā no Lielbritānijas!

Jau ziņots, ka Skotijā, kurā dzīvo aptuveni četri miljoni iedzīvotāju, pilnā sparā rit balsošana par atdalīšanos no Apvienotās Karalistes. a skoti šodien referendumā nolems izstāties no Lielbritānijas, tas būs vēsturisks pavērsiens Skotijas 300 gadu ilgajā vēsturē. Skotija ir uzskatāma par vienu no senākajām valstīm pasaulē, jo 843. gadā karalis Kenets Makelpins apvienoja skotus vienā valstī. Savu neatkarību tā saglabāja vairāk nekā 800 gadus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl