Braukšana ar motorizētām ledus kastēm kļūst par sporta disciplīnu

Komentāri
Braukšana ar motorizētām ledus kastēm kļūst par sporta disciplīnu
Foto: EPA/ LETA

Neparastas sacīkstes aizvadītas Austrālijā. Tur noticis pasaules čempionāts braukšanā ar motorizētām ledus kastēm.

Aukstums un sals ir vārdi, ko sinoptiķi gandrīz nekad neizmanto, vēstot par gaidāmo laiku tropiskajā Kvīnslendas štata pilsētā Portduglasā Austrālijā. Tāpēc vietējiem iedzīvotājiem ir jādomā, kā pasargāt produktus no sabojāšanās, tos nogādājot no punkta A uz B. Popularitāti iekarojušas motorizētās ledus kastes. Tas ir īpašs braucamlīdzeklis, ar kuru var pārvietoties līdz pat 20 kilometriem stundā. Izrādās, noderīgs arī sacīkstēm.

Tā kā Portduglasa ir vieta, kur atpūšas pasaules bagātie un slavenie, šejienieši nesirgst ar pašapziņas trūkumu. Viņi vietējās sacensības ar motorizētajām ledus kastēm nodēvēja par pasaules čempionātu, jo starp 42 sacensību dalībniekiem, bija arī Polijas, Jaunzēlandes, Japānas un ASV pilsoņi.

Sacīkšu trase bija izveidota nelīdzenā pļavā. Distances garums bija 105 metri. Pie pasaules čempiona titula tika pašmāju sportists Derens, kura trases laiks 2 minūtes un 17 sekundes automātiski kļuva par pasaules rekordu šajā disciplīnā. Par skatītāju mīluli kļuva japānis Hatori. Par spīti skatītāju vētrainajam atbalstam nacionālajā tērptā ģērbtais sacīkšu braucējs palika otrais, uzvarētājam zaudējot 20 sekundes.

Lasi vēl