Bezpajumtnieki no visas pasaules mērojas spēkiem futbolā

Komentāri
Bezpajumtnieki no visas pasaules mērojas spēkiem futbolā
Foto: Reuters/ Scanpix

Pagājušās nedēļas nogalē Čīlē sācies pasaules kauss futbolā bezpajumtniekiem. Ikgadējā pasākumā komandas no 42 valstīm mēģinās atņemt titulu pašreizējiem čempioniem brazīliešiem, bet sieviešu komandu konkurencē – Meksikai.

Pasaules čempionāts futbolā bezpajumtniekiem ir starptautisks futbola turnīrs, kurā komandu visi dalībnieki ir bezpajumtnieki. Turnīrs notiek ik gadu kopš 2002. gada, kad tas tika sarīkots Grācā, Austrijā. Tas izvērtās veiksmīgs, un tika nolemts turpināt regulāru turnīru rīkošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai kvalificētos dalībai turnīrā, spēlētājiem jābūt vismaz 16 gadu vecam, jābūt bezpajumtnieka statusam kādu brīdi pēc iepriekšējā pasaules kausa vai iztika jāpelna, pārdodot avīzes ielās, vai arī jābūt patvēruma meklētājam, kuram nav savas mājvietas vai darba atļaujas. Tehniski tajā var piedalīties jebkurš neatkarīgi no spēles prasmēm.

Futbola turnīra fināls notiks 26. oktobrī.

Pērn pasaules kausa futbolā bezpajumtniekiem mājvieta bija Poznaņas pilsēta Polijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl