Komentāri
Berga Bazārā šodien notiks Latvijā pirmais austeru čempionāts
Flickr

Sestdien, 15.oktobrī Berga Bazārā norisināsies austeru sezonas atklāšanas svētki, kura ietvaros tiks rīkots pirmais austeru atvēršanas čempionāts. Tajā tiks vērtēta dalībnieku spēja atvērt noteiktu austeru skaitu ātrāk un kvalitatīvāk.

Viens no pasākuma organizatoriem, kluba Fans of Oyster vadītājs Mārtiņš Reinis atzīmē, ka Latvijā austeru baudīšanas kultūra ir samērā jauna, un plašāka auditorija par to sākusi interesēties tikai pēdējo gadu laikā. “Interese par austerēm, to veidiem, garšas īpašībām un pārošanu ar dzērieniem pēdējā laikā ir ievērojami augusi. Tādēļ sadarbībā ar Berga Bazāru nolēmām iepriecināt visus austeru cienītājus, noorganizējot viņiem īpašus svētkus.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma ietvaros notiks dažādas degustācijas, austeru meistarklase, konkursi un Latvijas pirmais austeru atvēršanas čempionāts. Tajā var piedalīties ikviens, kuram ir pieredze austeru atvēršanā. Īpaša žūrija vērtēs dalībnieku spēju atvērt noteiktu austeru skaitu ne tikai ātrāk, bet arī kvalitatīvāk. Savukārt pasākuma apmeklētājiem, kuri nepiedalās čempionātā, būs iespēja sacensties par balvām dažādās, ar austeru ēšanu saistītās kategorijās.

Pixabay

Pixabay

Mārtiņš Reinis aicina šo pasākumu apmeklēt arī tos, kuri vēl ne reizi nav pamēģinājuši šo delikatesi. “Attiecībā pret austeru ēšanu ir izveidojušies dažādi stereotipi, taču mana pieredze liecina, ka tieši lielākie skeptiķi pēc tam kļūst par kaismīgākajiem austeru faniem.” Reinis uzsver, ka kvalitatīvai austeru baudīšanu liela nozīme ir pareizai to pasniegšanai – uz ledus, ar citronu un īpašu mērci. Būtiska ir arī atbilstoša dzērienu izvēle. Starp citu, pasākuma laikā būs iespēja izmēģināt kā austeres pārojas ar … alu. ”Mēs esam pieraduši austeres baudīt kopā ar vīnu vai šampanieti, taču tās lieliski garšo kopā arī ar atbilstošām alus šķirnēm, par ko varēs pārliecināties ikviens pasākuma apmeklētājs,” atzīmē Fans of Oyster kluba vadītājs.

Tiem, kuri joprojām baidās nogaršot austeri, atgādinām, ka austere ir ne tikai izslavēts afrodīzijs, bet arī vērtīgs kalcija, magnija, cinka, dzelzs, A, B6,B12 un C vitamīna avots. Bez tam, austere nekonfliktē ne ar vienu diētu un tās baudot nav jāuztraucas par slaido līniju.

Austeru sezonas atklāšana un čempionāts sāksies sestdien, 15.oktobrī plkst.14:00 un ilgs līdz 20:00.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl