Benksijs pārsteidz ar jaunu grafiti uz skolas sienas

0 Komentāru
Benksijs pārsteidz ar jaunu grafiti uz skolas sienas
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Viens no pasaules pazīstamākajiem ielu māksliniekiem – noslēpumainais Benksijs – pārsteidzis ar jaunu zīmējumu. Šoreiz tas tapis uz kādas pamatskolas sienas Anglijas pilsētā Bristolē.

Grafiti attēlots cilvēks, ripojoša, degoša riepa un māja. Zīmējums bērnus un skolotājus pārsteidzis, kad viņi atgriezušies pēc nedēļu ilga mācību brīvlaika. Kāds no pasniedzējiem ieraudzījis, ka uz vienas no skolas sienām parādījies savdabīgs grafiti zīmējums un zem tā rotājas populārā britu ielu mākslinieka Benksija paraksts. Mākslinieka unikālā iezīme ir tā, ka vēl joprojām nav noskaidrota viņa identitāte un parasti zīmējumi tiek radīti slepenībā. Skolotāji ir pārliecināti, ka zīmējums tapis brīvlaikā, māksliniekam ielavoties skolas teritorijā.

“Mēs grasījāmies sienu nokrāsot, bet es baidos, ka tagad tas vairs nebūs iespējams,” atklāj skolas darbinieks Džeisons Bārdijs.

Pirms došanās brīvlaikā viena no skolas ēkām nosaukta Benksija vārdā un viņam par godu rīkots zīmējumu konkurss. Tapušo grafiti skolā uzskata par pateicību no Benksija puses. Līdz ar zīmējumu viņš arī atstājis zīmīti, kas vēsta: “Ja jums kaut kas nepatīk, droši varat papildināt!”

Foto

Benksijs kļuva slavens 1990. gados, kad Londonā un Bristolē sāka parādīties viņa ironiskie un provokatīvie grafiti. Mākslinieka noslēpumainās personības un zīmējumu politiskā rakstura dēļ Benksijs strauji iemantojis popularitāti. Viņa dārgākais grafiti pārdots par gandrīz diviem miljoniem dolāru.

0 Komentāru