Benksija slavenais atrakciju parks pārtaps par bēgļu nometni

Komentāri
Benksija slavenais atrakciju parks pārtaps par bēgļu nometni
Foto: Reuters/ Scanpix

Lielbritānijas atrakciju parks Dismalenda, kas tika izveidots kā parodija populārajai Disnejlendai, pārcelsies no Anglijas uz Francijas pilsētu Kalē, lai sniegtu patvērumu bēgļiem.

Dismalenda ir savdabīgs atrakciju parks, kuru var uztvert arī kā mākslas performanci. Tajā aplūkojami vairāku pasaules mākslinieku darbi un radītās atrakcijas, kas vērš uzmanību dažādām šobrīd pasaulē aktuālām tēmām, tostarp bēgļiem. Atrakciju parka izveidotājs mākslinieks Benksijs centies ironizēt par cilvēku lielo interesi par izklaidēm, tā vietā aicinot padomāt par nevienlīdzību pasaulē.

Atrakciju parks izpelnījies milzīgu sabiedrības interesi. Tas bija atvērts piecas nedēļas, kuru laikā nopelnīti 20 miljoni britu mārciņu. Tagad Dismalendas pārstāvji paziņojuši, ka parku uzstādīs Kalē, lai sniegtu patvērumu bēgļiem. Migrantu nometnē netālu no Francijas Kalē ostas atrodas apmēram pieci tūkstoši bēgļu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl