Bēniņos negaidīti atrod 120 miljonu eiro vērtu gleznu

Komentāri
Bēniņos negaidīti atrod 120 miljonu eiro vērtu gleznu
Foto: EPA/ LETA

Ārkārtīgi vērtīgs atradums atrasts kāda nama bēniņos Francijā. Tur atrasta itāliešu meistara Karavadžo glezna, kuras vērtība ir apmēram 120 miljoni eiro.

Glezna tika atrasta pirms diviem gadiem, taču par to paziņots tagad. Mākslas darbu uzgājuši mājas īpašnieki, kad bija uzkāpuši bēniņos, lai atrastu un salabotu caurumu jumta segumā.
Gleznā atainota Bībeles varone Judīte, kura nocirta galvu asīriešu ģenerālim Holofernam. Glezna pazudusi 100 gadus pēc tās tapšanas 1599. gadā. Gleznai ir otra versija, kas atrasta 1950. gadā un patlaban izstādīta Nacionālajā senās mākslas galerijā Romā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksperti uzskata, ka glezna, kas bēniņos atradusies apmēram 150 gadus, ir īsta. Francijas valdība to jau novērtējusi kā nacionālo bagātību. Tas nozīmē, ka 30 mēnešu laikā to nevar izvest no valsts un muzeji var šajā laikā sagatavoties tās iegādei. Eksperti arī smej, ka gleznas atrašana mudinās visus Francijas iedzīvotājus vēlreiz pārmeklēt savas mājas bēniņus, meklējot vērtīgus atradumus, taču pēdējo gadu laikā šādi gadījumi tiek piedzīvoti arvien retāk.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl