”Beidzot viena gudra un spriedzīga latviešu filma!” Skatītājus sajūsmina ”Ar putām uz lūpām” pirmizrāde

0 Komentāru
”Beidzot viena gudra un spriedzīga latviešu filma!” Skatītājus sajūsmina ”Ar putām uz lūpām” pirmizrāde
Linda Vincāne/Skaties.lv

Piektdienas, 10. novembra, vakarā kinoteātrī ”Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Norda attiecību trilleris ”Ar putām uz lūpām”. Kā pēc filmas noskatīšanās Skaties.lv atzina apmeklētāji, Nordam izdevies izcili – ne brīdi nav bijis garlaicīgi, un šur tur pat nobirusi asariņa.

”Beidzot viena laba latviešu filma!”, ” Latvieši tomēr māk skaisti, gudri, spriedzīgi.”, ”Sen nebija skatīts tik aizraujošs latviešu kino.” – šādus komentārus Skaties.lv pēc ”Ar putām uz lūpām” pirmizrādes saņēma no skatītājiem.

Lai arī dažas dienas pirms pirmizrādes vēl tika ziņots, ka biļetes ir pieejamas, piektdienas vakarā, ierodoties ”Splendid Palace”, kļuva skaidrs, ka izpirkts tiešām viss – zālē nebija nevienas brīvas vietas.

Galvenajās lomās ar izcilu aktierisko sniegumu priecē Vilis Daudziņš un Ieva Puķe. Pārliecinošā kino debijā sevi pierāda arī jaunā Nacionālā teātra zvaigzne Raimonds Celms.

Scenārijs paredz, ka Daudziņa atveidotajam Didzim ir tikai viena kāja, bet otrās vietā – protēze. Nezinātājs, baudot filmu, pat iedomāties nevarētu, ka reālajā dzīvē aktierim ar kājām viss kārtībā.

Aktieris, kā iepriekš atklājis, ilgstošu treniņu rezultātā apguvis specifisko gaitu, kādā pārvietojas cilvēks ar kājas protēzi, turklāt vairākās ainās, kurās Didzis redzams bez protēzes, specefekti liek domāt, ka varonim tiešām šīs ekstremitātes nav.

Svarīgas lomas filmā ir trim suņiem – kā pēc noskatīšanās sprieda skatītāji, dzīvnieku ”tēlojums” īpaši pārsteidzis un kādā brīdī pat licis notraukt asariņu.

”Ar putām uz lūpām” stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā – viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Filmēšanā kopā piedalījušies 340 cilvēki, deviņi suņi un trīs mežacūkas. Darba grupa laukumā pavadījusi nepilnas 40 dienas jeb vairāk nekā 500 stundas, taču kopējais filmas veidošanas process aizņēmis aptuveni trīs gadus.

Režisora iepriekšējā filma ”Mammu, Es Tevi Mīlu” guva plašu Latvijas skatītāju atzinību, kā arī tika apbalvota vairākos nozīmīgos pasaules kinofestivālos un ieguva balvu ”Lielais Kristaps” kā labākā spēlfilma. Šogad ”Ar putām uz lūpām” Latvijas Nacionālajā kinofestivālā tiek izrādīta ārpus konkursa, jo vēl nav piedzīvojusi pasaules pirmizrādi, kas plānota nākamā gada sākumā.

”Ar putām uz lūpām” ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopražojums. Tā veidota pēc amerikāņu scenārista Meta Goseta darba ”Origin of Species” motīviem.

Filmas režisors un scenārists ir Jānis Nords. Filmas veidošanā piedalās arī amerikāņu operators Tobias Datums (Tobias Datum), lietuviešu mākslinieks Netijus Narmontas, poļu grima māksliniece Agņeška Hodovana (Agniezska Hodowana), montāžas režisore Agņeška Glinska (Agnieszka Glińska). Filmu producē studija Tasse Film un producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze.

0 Komentāru