Baušķenieki vasaru godinās pilsētas svētkos Bauskas smeķis

Pievienot komentāru
Baušķenieki vasaru godinās pilsētas svētkos Bauskas smeķis
Foto: Artis Rams, Flickr

Īstu piedzīvojumu garšas un kultūras pasaulē augusta sākumā sola pilsētas svētki Bauskas smeķis, kas Bauskā norisināsies 5. un 6. augustā.

Kā informē Bauskas Kultūras centra pārstāvis Jānis Bukšs, svētku ieskaņas pasākums 5. augustā notiks Saules dārzā pie Plūdoņa pieminekļa, kad šeit ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu viesosies dziesminiece Austra Pumpure un Austrasbērni. Pirmās pilsētas svētku dienas vakarā Bauskas Kultūras centrā būs skatāma latviešu rokmūzikas triloģijas Savējie sapratīs pirmās filmas Sešdesmitie. Sākums, ko papildinās iespēja tikties ar filmas varoņiem – Bauskas pusē dibinātās grupas Katedrāle dalībniekiem Gunāru Šimku un Ingvaru Leiti.

Svētku otrā diena iesāksies ar Bauskas novadā ražoto labumu tirdziņu. No plkst. 11.00 Rīgas ielu pie Rātslaukuma piepildīs Bauskas gardumi – vietējo saimnieku, mājražotāju, uzņēmēju un ēdināšanas uzņēmumu gādāti produkti, ēdieni un dzērieni. Lai vietējo labumu prezentēšana, izzināšana un baudīšana ritētu lustīgāk, Rātslaukumā par svētku atmosfēru rūpēsies Bauskas jaunie dziedātāji no vokālajām studijām Pigoriņi, Saules zaķi, Tirli Bums, popgrupa DoReMi un grupa Bekars, kā arī deju grupa Lēra.

Foto

Jaunākajiem svētku dalībniekiem laukumā pie t/c Rimi darbosies Annels atrakcijas, Pasta ielā darbosies Priekatrakcijas un sejiņu apgleznošana, apvienības Jums radošās darbnīcas bērniem un Miss Dimanta foto skaistumkonkursa atlases foto sesija. Laukumā pie Plūdoņa un Saules ielas krustojuma Valsts policijas stends ar Runci Rūdi un Bebru Bruno – grīdas spēle, atstarotāju darbnīca, krustvārdu mīklas, ieroču izstāde, speciālā ekipējuma piemērīšana, pirkstu nospiedumi.

Svētku apmeklētājus un īpaši tos, kas smeķīgos Bauskas labumus būs jau iepazinuši, biedrība Nasta aicinās piedalīties spēka un izturības atrakcijā, tāpat notiks arī sacensību Latvijas spēcīgākā pilsēta Bauskas posms, kurā, sacenšoties ar citām Latvijas pilsētām, baušķenieki varēs pārbaudīt savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus. Svinībās klātesošs būs arī mītiskais tēls tante Bauskā, kas sadarbībā ar apvienību Jums lūkos izzināt Bauskas iedzīvotāju ieteikumus Latvijas simtgades pasākumiem, jo, ja “Tante Bauskā teica tā…”, tad tā noteikti arī notiks! Bauskas novada domes stāvlaukumā notiks strītbola sacensības, kurās aicināti piedalīties groza bumbas lielāki un mazāki meistari. Savukārt Rīgas un Kalna ielas krustojumā pie tilta svētku apmeklētājus izglītos Valsts robežsardzes prezentācijas. Baušķeniekus un pilsētas viesus svētkos sveiks arī Vācijas kamerorķestris, kas koncertēs plkst. 16.00 Bauskas pilī.

Svētku vakara skatuves programma, kas sāksies plkst. 18.00 Rātslaukumā ar apvienības Jums raidījuma šovu 5 krēsli un 15 cepumi un Bauskas mājražotājiem, solās būt “garšīga” visa vakara garumā. Turpinājumā gardēžu paraugstunda – kulinārijas raidījuma šovs La Dolce Vita. Ar Roberto kopā ar Bauskas vadošajām kafejnīcām, restorāniem un krogiem, gatavojot kādu īstenu Bauskas gardumu. Un kā kārtīgā šovā pienākas, kamēr gardumi top, uzstāsies mākslinieki – vokālais ansamblis Eliksīrs un Suitu sievas.

Vakara koncertā uzstāsies Laimis Rācenājs un grupa Neaizmirstulītes, izpildot latviešu un pasaules estrādes mūzikas šedevrus. Svētku apmeklētājus ar koncertu priecēs arī īsts Latvijas rokenrols grupas Keksi izpildījumā, bet nakts balli spēlēs muzikāli izglītotie un pieredzējušie grupas Coco Orchestra mūziķi.

Gatavojoties svētkiem un svētku laikā, baušķenieki un pilsētas viesi aicināti aktīvi iesaistīties svētku atspoguļošanā sociālajos medijos, lietojot svētku oficiālo tēmturi #BauskasSmeķis.