Bauskas vecpilsēta aicina uz Pagalmu svētkiem un Putras godēšanu

0 Komentāru
Bauskas vecpilsēta aicina uz Pagalmu svētkiem un Putras godēšanu
Flickr

Rīt, 10. septembrī, Bauskas vecpilsētā norisināsies Pagalmu svētki un Putras godēšana, aicinot iepazīt vecpilsētas pagalmu burvību, piedalīties pagalmu aktivitātēs un izdarībās, kā arī nogaršot Elmāra Taņņa un Īsto latvju saimnieču gatavoto Bauskas rātes putru.

Pagalmu svētki, kas Bauskas vecpilsētā notiek jau sesto gadu, šogad sāksies plkst.9 Bauskas slimnīcas pagalmā ar speciālistu padomiem par nūjošanu un to, kā parūpēties par savu veselību pašam, un rīta vingrošanu diplomēta fizioterapeita vadībā. Būs iespēja ziedot asinis, jo viesosies Valsts asinsdonoru centra autobuss.

Dienas gaitā vecpilsētas pagalmos būs skatāmi amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi, trušu pilsētiņa, zirgi un kazas, spēkavīru izklaides, īpašas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, skolēnu mācību uzņēmumu un mājražotāju tirdziņi. Paredzētas arī Bauskai un mūzikai muzikāli radošās meistarklases, putras sastāvdaļu izzināšana dažādās augšanas stadijās, Imanta Lancmaņa videolekcija, zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāsti par ārstniecības augiem un garšaugiem. Tāpat viesus gaidīs Bauskas rātsnams, kas šogad svin 400 gadu jubileju, un dienas laikā piedāvās interjera ekspozīcijas bezmaksas apskati.

Savukārt no plkst.13 Rātslaukumā pulcēsies putras vārītāji – pavārs Elmārs Tannis un Īstās latvju saimnieces -, lai, svētku viesiem klātesot, gatavotu īsto Bauskas rātes putru, kuru plkst.14 svinīgajā Putras godēšanā ikviens varēs nogaršot.

Apmeklējot vecpilsētas pagalmus un piedaloties aktivitātēs, ikviens baušķenieks un viesis varēs krāt spiedogus un vēlāk piedalīties svētku loterijā, kurā būs iespēja iegūt vērtīgas balvas. Loterijas sākums plkst. 15.05, un tajā piedalīsies visi svētku viesi, kas būs apmeklējuši un iesaistījušies vismaz deviņu pagalmu aktivitātēs.

0 Komentāru