Bauskas pilī apskatāmi līdz šim nepublicēti materiāli par Kurzemes hercogu Jēkabu un viņa valdīšanas laiku

0 Komentāru
Bauskas pilī apskatāmi līdz šim nepublicēti materiāli par Kurzemes hercogu Jēkabu un viņa valdīšanas laiku
Scanpix

No šodienas līdz 6. novembrim Bauskas pils muzejā darbosies hercogam Jēkabam veltīta izstāde, kurā būs apskatāmi arī līdz šim nepublicēti materiāli.

Izstāde “Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs un viņa laikmets” Bauskas pilī veltīta zināmākajam un vienlaikus mītiem visapvītākajam Kurzemes hercogam – Jēkabam Ketleram.

Apskatei izlikto vēstures liecību krājums ļauj ne vien izsekot dažādām hercoga Jēkaba kā valdnieka darbības jomām, bet arī sniedz ieskatu hercoga ģimenes dzīvē un atsedz dažus viņa personības aspektus. Izstādē skenētā veidā apskatāmi un izlasāmi lielākoties nepublicēti avoti – kartes, kuģu attēli, portreti, vēstules, kas vēsta gan par hercoga Jēkaba valdnieka darbības jomām, gan viņa ģimenes dzīvi un personību, gan hercogistes teritoriju, pārvaldi un saimniecību.

Starp jaunatradumiem var minēt dokumentus, kas apliecina, ka savus pirmos kuģus hercogs Jēkabs uzbūvēja Liepājā. Par diplomātiskajiem sakariem liecina sarakste ar daudzām valstīm, tostarp Krieviju un Venēciju. Savukārt 1654.gadā kurzemnieku ekspedīcijas laikā tapusī Tobāgo salas karte un Gambijā, Sv. Andreja salā, esošā hercoga Jēkaba forta plāni un skices no 17.gadsimta vidus pieskaitāmi pie pasaules nozīmes vēstures avotiem.

Bauskas pils / Foto: LETA

Bauskas pils / Foto: LETA

0 Komentāru