Bārmenis un ārste vērtē 5 izplatītākos mītus par karstvīnu

Komentāri

Karstvīna dzimtenes Vācijas iedzīvotāji internetā publiskojuši piecus šī dzēriena blakusefektus. Tikmēr pašu mājās taisnību meklē Balzambāra bārmenis Kristaps Erdmanis un AS Veselības centu apvienības ārste Anna Aleksandrova.

Karstais vīns liekot noreibt ātrāk nekā jebkurš aukstais alkoholiskais dzēriens, vēsta pirmais no vāciešu radītājiem mītiem par karstvīnu. Mītu apstrīd Balzambāra bārmenis Kristaps Erdmanis, apgalvojot, ka tieši auksti dzērieni ātrāk uzsūcas asinīs un cilvēks ātrāk noreibst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mediķi gan vairāk nostājas vāciešu pusē. ”Ja cilvēks lieto aukstu ūdeni, viņš negūst tādu efektu kā, lietojot siltu tēju,” asinsrites paātrināšanās iemeslu skaidro AS Veselības centu apvienības ārste Anna Aleksandrova.

Karstvīnam klāt pievienotais cukura daudzums liek domāt par dzēriena lielo uzturvērtību. Pat neliela vīna glāzīte saturot 80-100 kaloriju. Karstvīnā kaloriju daudzums ir vēl lielāks.

Speciālisti norāda, ka cukurs negatīvi ietekmēs ne vien auguma aprises, bet arī nākamās dienas pašsajūtu.

Trešais blakusefekts – karstvīns galvassāpes izsauc biežāk nekā kokteiļi, kuru sastāvā ir degvīns. To apstiprina arī Balzambāra bārmenis. Speciālistu ieteikums, lai izvairītos no grūtas otrās dienas, ir paralēli dzert daudz ūdeni vai vienkārši dzert mazāk karstvīna.

Vīns nelielos daudzumos sasilda, bet, lietojot to lielākā daudzumā, var sākties drebuļi – tā skan ceturtais blakusefekts.

”Alkohols vienmēr sākumā sasildīs, bet pēc tam kļūs aukstāk. Sākumā asinsvadi izplešas, pēc tam izdalās siltums, kas izdalās tikai ārējā ādas līmenī,” stāsta K. Erdmanis.

Piektais blakusefekts – no karstvīna zobi var iegūt zilgani violetu nokrāsu. Zobu krāsošanos apstiprina arī Balzambāra bārmenis. ”Tas ir tāpat kā no parasta vīna,” viņš saka.

Ārste iesaka izvēlēties tikai labas kvalitātes vīnu, savukārt bārmenis vēl piebilst, ka karstvīna gatavošanai nav nepieciešams vīns, kas vecāks par 2012. gadu.

Vairāk skaties videosižetā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl