Banānu Napolions, Aspāzija – LNB restorāna Kleever jezga turpinās; ieskats ēdienkartē

Komentāri
Banānu Napolions, Aspāzija – LNB restorāna Kleever jezga turpinās; ieskats ēdienkartē
Foto: facebook.com/esiatbildigs

Pagājušās nedēļas lielākais “cepiens” bija par Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorānu un tās nosaukumu. Mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāji nekautrējās paust savas domas par šo, taču ne tikai Kleever nosaukums ir tas, kas tautai liek rosīties domāt par šo vietu. Citā sociālajā tīklā ir ievietotas bildes ar jaunās ēstuves ēdienkarti, kur paveras daži interesanti nosaukumi.

Kā redzams turpmāk atrodamajos attēlos, ne tikai nosaukums ir tas, kas tautai licis “sašūmēties”, bet, kā izrādās, arī ēdienkartē atrodamas dažādas interesantas lietas – piemēram, viena no cienījamākajām rakstniecēm latviešu literatūras vēsturē tur iekļuvusi ar neprecīzu pseidonīmu. Un tas nebūt nav viss – tur atrodami arī tādi šedevri kā Banānu Napolions un Buljon zupa, kas liek uzdot ne vienu vien jautājumu – par ko šīs vietas atbildīgie domā!?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neviens, visticamāk, neko neteiktu, ja vien angliski un krieviski šie ēdieni un nosaukumi nebūtu uzrakstīti pareizi… Arī viena no populārākajām Facebook grupām Latvijā Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs pārstāvji šajā vietnē ierakstījuši īsu, bet skaidru komentāru: “Tas viss Nacionālajā bibliotēkā. “Atspārdām” latviešu valodu, tā teikt. Turklāt paši.”

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl