Baltijas jauno pavāru šova finālā triumfē Igaunija

Komentāri
Baltijas jauno pavāru šova finālā triumfē Igaunija
Publicitātes foto

Otrdien, 31. oktobrī, noslēgusies Baltijas jauno pavāru sacensība ”Samsung Galaxy Dream Chef”. Pēc īpaši spraigas cīņas virtuvē par labāko jauno pavāri tika atzīta Igaunijas pārstāve.

Lielajā superfinālā Latviju pārstāvēja Monta Meiere, Igaunijas godu nesa Helēna Pihl, bet Lietuvas pavāru prasmes prezentēja Manvids Riškus.

Lielā fināla priekšvakarā skatītājiem bija iespēja iepazīt labāko trijotni personīgos sižetos. Uzzinājām, ka Monta ir jurisprudences studente, kura sapņo atvērt restorānu, Manvids ir vienkāršs mazpilsētas zēns ar lieliem sapņiem, kurš pagaidām audzē dārzeņus piemājas dārziņā un gatavo vecākiem, bet Helēna ikdienā strādā mārketingā. Visus vieno sapnis par karjeru kulinārijas lauciņā.

Izšķirošās cīņas priekšvakarā lielajai trijotnei īpašus video sveicienus nosūtīja tuvinieki, iedvesmojot labākajam sniegumam.

Superfināla uzdevums bija pagatavot trīs ēdienus, izmantojot Baltijai raksturīgas vietējās sastāvdaļas. Galveno sastāvdaļu – zivi – visiem trim bija jāizvēlas aizsietām acīm. Tāpat katram priekšā bija maisi ar obligāti izmantojamām sastāvdaļām, tostarp, priežu skujām un kumelītēm.

Uzdevuma izpildei tika dota vien pusotra stunda. Virtuvē valdīja pamatīga spriedze, un pat eksperti atzina – šis uzdevums būtu sarežģīts pat īstam profesionālim. Dalībnieki atzinās, ka eksperimentē, jo daļu no obligātajām sastāvdaļām nekad nav mēģinājuši pagatavot.

Monta aizsietām acīm bija izvēlējusies grūti pagatavojamo zuti, Manvidam tika zandarts, bet Helēnai – līnis.
Montas zutis pēc cepšanas pārvērtās nelāgā želejveida masā, ko viņa izlēma pārstrādāt kotletēs – citu variantu vienkārši nebija. Ierobežotais laiks kļuva par īstu izaicinājumu.

Pirmais pagatavoto prezentēja Manvids. Puiša ēdiens tika slavēts gan par garšu, gan noformējumu.

Helēna bija pamatīgi riskējusi, finālam pagatavojot zupu. Eksperti kritizēja viņas gatavoto majonēzi un asaku atstāšanu zivī. Taču kopumā viņas ēdiens saņēma arī daudz uzslavu, īpaši par atjautīgi izmantotajām priežu skujām.

Montu iegāza tas, ka viņa bija aizmirsusi izmantot obligāto sastāvdaļu – baltu šķīvi, un ēdienu servēja uz citiem traukiem. Žūriju samulsināja arī smalkā zuša samalšana kotletēs. Taču, kad viss tika pagaršots, Monta galu galā saņēma uzslavas.

Beigās tika paziņots lielais lēmums. Par šova uzvarētāju kļuva un Baltijas ”Samsung Galaxy Dream Chef” titulu un naudas balvu saņēma Igaunijas pārstāve Helēna.

Meitene neslēpa pārsteigumu un saviļņojumu, bet eksperti novēlēja viņai mācīties, lai kļūtu par izcilu šefpavāri.

Noskaties emocijām bagāto sēriju pats! Spied ŠEIT!