Baltajā naktī būs skatāma interaktīvā instalācija Mākonis

0 Komentāru
Baltajā naktī būs skatāma interaktīvā instalācija Mākonis
LETA

Piektdien, 9.septembrī, piesakot kultūras foruma Baltā nakts programmu, Rīgā, laukumā pie Brīvības pieminekļa tiks atklāta kanādiešu mākslinieku Keitlindas R.S. Braunas un Veina Gereta veidotā interaktīvā instalācija Mākonis.

Mākonis ir interaktīva instalācija, kas veidota no 6000 spuldzēm, un tā radīta kā ikona cerībai un optimismam. To raksturo uz augšu vērstas smaidošas cilvēku sejas, mirdzošas acis un sajūta, ka visi kopā mēs radām vairāk nekā katra atsevišķu darbību summa.

Tā kā kvēlspuldžu ražošana Eiropas Savienībā un citās valstīs daudzviet pasaulē pakāpeniski tiek pārtraukta, mākslas objekts iegūst jaunu nozīmi kā signāls tehnoloģiju īslaicīgumam un izmaiņām nākotnē, kurām dodamies pretī.

Izstādes laikā apmeklētāji varēs mijiedarboties ar instalāciju, darbojoties gan kolektīvi, gan individuāli, lai atdzīvinātu un iedegtu instalāciju.

Mākoni būs iespējams apskatīt no 9. līdz 13.septembrim.

Kultūras forums Baltā nakts šogad notiks jau 11. reizi. Foruma pamatprogrammu veidos vairāk nekā 30 mākslas un kultūras projekti, tostarp, koncerti, instalācijas un skulptūras pilsētvidē, izstādes, multimediāli projekti, dzejas lasījumi un filmu programmas.

Foto: Baltā nakts 2015

0 Komentāru