Atkritumi un kanalizācija darbina autobusu

Komentāri
Atkritumi un kanalizācija darbina autobusu
Foto: Clive A Brown, Flickr.com

Lielbritānijā pagājušonedēļ sācis kursēt autobuss, ko darbina viegli iegūstama alternatīvā enerģija. Par tās avotu tiek izmantoti pārstrādāti pārtikas atkritumi un kanalizācijas saturs.

Videi draudzīgais biobuss sācis kursēt maršrutā starp Lielbritānijas pilsētām Bristoli un Bātu. Tas tiek uzskatīts par pasaulē pirmo satiksmes autobusu, ko darbina gāze, kas iegūta no ēdiena pārstrādes atlikumiem. Ar vienu uzpildi autobuss var veikt 300 kilometru garu maršrutu. Nepieciešamo enerģiju tam nodrošina kompānija, kas nodarbojas ar sadzīves atkritumu pārstrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biobusa idejas autori ir pārliecināti, ka šāda veida tehnoloģija ļauj būtiski samazināt piesārņojumu – emisiju līmeņi ir 92% zemāki nekā autobusos ar dīzeļdzinēju, bet oglekļa emisijas ir gandrīz par trešdaļu mazākas. Turklāt biometāns nav fosilā degviela – tas ir atjaunojams mūžīgi, jo, kamēr vien būs cilvēki, būs arī atkritumi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl