Atklāts pasaulē pirmais mikrobu zoodārzs

Komentāri
Atklāts pasaulē pirmais mikrobu zoodārzs
Foto: AFP/ Scanpix

Amsterdamā durvis vēris pasaulē pirmais muzejs, kas veltīts mikroorganismiem – organismiem, kas ir tik mazi, ka ar cilvēka aci nav redzami.

Pasaulē pirmais mikrobu zooloģiskais dārzs mājvietu radis blakus tradicionālajam zvēru zooloģiskajam dārzam “Artis”, kura direktors jau daudzus gadus lolojis ideju parādīt apmeklētājiem ne vien dzīvās dabas makro, bet arī mikro līmeni. Mikrobi ir būtiski cilvēku dzīves sastāvdaļa. Tie saražo piecdesmit procentus no zemes skābekļa, zarnu mikroflorā esošās baktērijas uztur mūs pie labas veselības, no tiem var arī ražot biodegvielu, attīt ūdeni un paveikt daudz ko citu. Cilvēka acs nespēj saskatīt trīs ceturtdaļas visas dzīvības uz Zemes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrālā izstādes tēma ir mokroorganismu saiksme ar cilvēka ķermeni. Ar speciālu mikrobu skaneri apmeklētājiem ir iespēja aplūkot, kādi mikroorganismi un cik daudz mīt uz viņiem pašiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl