Atjauno izpostītu renesanses laika mākslas ikonu

0 Komentāru
Atjauno izpostītu renesanses laika mākslas ikonu
Foto: EPA/ LETA

Metropolitēna mākslas muzeja apmeklētājiem pēc 12 gadus ilgas pauzes no jauna dota iespēja apskatīt Tulio Lombardo Ādama marmora statuju. Pirms 12 gadiem šis retais renesanses mākslas darbs sašķīda simtiem mazās lauskās.

Cilvēka izmērā veidotā skulptūra tika radīta Itālijā 15. gadsimtā un joprojām tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem renesanses Venēcijas laika mākslas darbiem, kas tapuši ārpus pilsētas. Šī ir ļoti sarežģīta skulptūra un vienīgā, ko mākslinieks ir parakstījis.

Skulptūra atradās Metropolitēna Mākslas muzejā Ņujorkā, kad 2002. gadā negaidīti sabruka koka pamatne, uz kuras skulptūra atradās, un Ādams nokrita. Skulptūra saplīsa 28 lielos gabalos un simtiem mazākās daļiņās. Pēc 12 gadu ilgas restaurācijas mākslas darbs no jauna atjaunots un izlikts apskatei plašākai sabiedrībai.

”Darbs galvenokārt veikts, izmantojot 3D attēlus un to analīzi, lielu ieguldījumu devušas arī inženierzinātnes. Sākumā vairāku gadu garumā kopā likts skulptūras pamats, tam izmantotas arī tapas, tad atlikušos gadus pārējie gabali salikti kopā ar līmi,” restaurācijas procesu skaidro Metropolitēna Mākslas muzeja galvenā darbu restauratore Karolina Rikardeli.

Lombardo Ādams Metropolitēna mākslas muzejā Ņujorkā būs daļa no pastāvīgās ekspozīcijas.

0 Komentāru