Atjauno izpostītu renesanses laika mākslas ikonu

Komentāri
Atjauno izpostītu renesanses laika mākslas ikonu
Foto: EPA/ LETA

Metropolitēna mākslas muzeja apmeklētājiem pēc 12 gadus ilgas pauzes no jauna dota iespēja apskatīt Tulio Lombardo Ādama marmora statuju. Pirms 12 gadiem šis retais renesanses mākslas darbs sašķīda simtiem mazās lauskās.

Cilvēka izmērā veidotā skulptūra tika radīta Itālijā 15. gadsimtā un joprojām tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem renesanses Venēcijas laika mākslas darbiem, kas tapuši ārpus pilsētas. Šī ir ļoti sarežģīta skulptūra un vienīgā, ko mākslinieks ir parakstījis.

Skulptūra atradās Metropolitēna Mākslas muzejā Ņujorkā, kad 2002. gadā negaidīti sabruka koka pamatne, uz kuras skulptūra atradās, un Ādams nokrita. Skulptūra saplīsa 28 lielos gabalos un simtiem mazākās daļiņās. Pēc 12 gadu ilgas restaurācijas mākslas darbs no jauna atjaunots un izlikts apskatei plašākai sabiedrībai.

”Darbs galvenokārt veikts, izmantojot 3D attēlus un to analīzi, lielu ieguldījumu devušas arī inženierzinātnes. Sākumā vairāku gadu garumā kopā likts skulptūras pamats, tam izmantotas arī tapas, tad atlikušos gadus pārējie gabali salikti kopā ar līmi,” restaurācijas procesu skaidro Metropolitēna Mākslas muzeja galvenā darbu restauratore Karolina Rikardeli.

Lombardo Ādams Metropolitēna mākslas muzejā Ņujorkā būs daļa no pastāvīgās ekspozīcijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl