Astrologs atklāj savu vīziju par Latvijas nākotni: gaisma tuneļa galā ir, bet tālu

4 komentāri
Astrologs atklāj savu vīziju par Latvijas nākotni: gaisma tuneļa galā ir, bet tālu
EDIJS PĀLENS, LETA

Latvijas simtgadē, vērojot valdības veidošanas procesu, ar pārdomām par valsts nākotni nācis klajā pazīstamais astrologs un numerologs Kristaps Baņķis. Kā galveno problēmu valsts uzplaukumam un attīstībai Baņķis norāda to, ka Latvija nav izvirzījusi mērķi, uz kuru tiekties. Pēc viņa domām, mērķa trūkums novedis pie tā, ka valsti pārvalda savtīgi ļaudis.

Latvijas galveno problēmu Kristaps Baņķis definē: ”Ne tikai, ka īsti vienoti mēs kopīgi nezinām, kas ir galvenā Latvijas problēma, bet vēl trakāk – kāds ir lielākais mērķis un tam pakārtotie, kuriem mēs sekotu, piepildītu, ticētu. Ar brīvas un neatkarīgas valsts iegūšanu viss bija vienkāršāk. Bet vai patiesi tagad pie jebkura lēmuma vienoti paturam prātā, ka vēlamies palikt brīvi un neatkarīgi – nē, tak! Nav mērķu, nav ticības, nav ticības – nav iedvesmas, nav iedvesmas – varu uztur viduvējības vai vienkārši savtīgi, izmanīgi ļaudis.”

Pēc viņa domām, mērķu trūkums nespēj radīt līderus, savukārt līderu trūkums nespēj radīt cienīgus valsts mērķus.

”Paskatoties valsts vadītāju horoskopus un numo kodus, raudāt gribas – tur no līderības un valstsvīru cienīga vēriena nav ne smakas,” norāda astrologs.

Kā iespējamo izeju viņš redz ”pagaidīt, kad veiksmīgi uzņēmēji, zinātnieki kļūs tik turīgi, ka “atēdīsies finanšu laimīti” un gribēs paveikt savā un valsts labā ko vērtīgu, iekāros kopīgu labklājību, jo mēs visi esam vienoti. Bez attīstītas valsts darbojas “gumijas efekts” – attīstītākos rauj atpakaļ “pie tautas”. Kad tiks sperti soļi valsts pārvaldē tik masveidīgi, lai netiktu viduvējību apbērēti”.

Baņķis valsts simtgadē vēlas, lai nākotnē politikā un pārvaldē ieplūst svaigas “latviskās start-up nācijas” asinis.

”Mēs esam maza valsts, kura tāpat eksperimentē paši ar sevi, varam to vismaz izdarīt gudri, jaudīgi, eksperimentāli vērienīgi,” atzīst Baņķis.

Tāpat viņš prognozē finanšu “tupiku”, ja netiks mainīta līdzšinējā uztvere un domāšana: ”Kā jūs domājat uzplaukt un uzturēt šo valsti, pieaugot iedzīvotāju vecumam un pensionāru īpatsvaram pie Latvijas minitirgus (kur lielo biznesu taisa lietuvieši un skandināvi), bet finanšu plūsmu potenciāli kontrolē krievi? Vajag politisko start-up no pašmāju pieredzējušo un “apgaismoto” uzņēmēju puses. Tā būs nākotne!

Cik no Latvijas top miljonāriem sarunājas savā starpā, cik aktīvi viņu uzņēmumi iesaistās valstiskas politikas, nevis sava tirgus lobēšanā? Vai arī dzīvojam burbulī, kurš gana drīz atkal pārsprāgs. Attiecībā uz šobrīd politikā notiekošo farsu: jo ātrāk esošā sistēma tik izvazāta un iespējas tiks izsmeltas, jo labāk. Uz drupām vieglāk uzcelt ko jaunu.”

Astrologs norāda, ka gaišās nākotnes vārdā nepieciešams mainīt sistēmu.

”Latvijas horoskops ir skorpioniski sarežģīts, bet strēlnieciski jaudīgs un saturniski dzīvotspējīgs. To mēs zinām, ka izdzīvot protam. Kamēr gaišie prāti nepamainīs sistēmu un neieplūdīs startapisti no jaudīgām finanšu aprindām, kuriem pašiem no valsts vajag labklājību visapkārt, jo personīgais kapitāls jau ir gana, savienojamā ar 1990. gados un šajā tūkstošgadē dzimušo idejām un jauneklīgāko redzējumu, gaismu tuneļa galā redzu tālu.

Var jau dzīvot nost, bet gana drīz atkal atradīsimies pie kraujas malas (#krīze2020) – neesam aitu bars, kuru ved akli “vadoņi”.

Saules mūžu, Latvija!” tā Baņķis.