Astoņas aizraujošas lietas, ko maijā izbaudīt kopā ar ģimeni

1 komentārs
Astoņas aizraujošas lietas, ko maijā izbaudīt kopā ar ģimeni
DEPOSTIPHOTOS.COM

To vairs nevar ne noliegt, ne nepamanīt – daba beidzot ir modusies, pavasaris rit pilnā sparā, un arī vasara vairs nav aiz kalniem. Un, lai gan šogad plānotie publiskie pasākumi mums iet secen, tas nenozīmē, ka tikpat aizraujoši nevaram izbaudīt pavasara klātbūtni ģimenes lokā, atpūšoties dabā vai stiprinot ģimeniskās tradīcijas mājas apstākļos. Šis pavasaris ir īstais laiks, kad izmēģināt to, par ko, iespējams, jau sen esat domājuši un runājuši, bet ko ikdienas saspringtajā ritmā tā arī neesat paguvuši īstenot. Aiziet kopīgās izklaidēs!

1. Apceļojiet Latviju!

Šis jau ir daudzkārt dzirdēts, taču nemainīgi aktuāls ieteikums, un varbūt beidzot vērts to realizēt, jo arī mūsu pašu valsts piedāvā virkni pasakainu un līdz šim neatklātu apskates vietu, par ko klasiskie tūrisma ceļveži nestāsta. Sagatavojieties savam ceļojumam, izpētot dažādas mazāk zināmas dabas takas, pļavas, pakalnus un ezerus. No populārākajiem galamērķiem šobrīd gan ieteicams izvairīties, taču arī jauku alternatīvu interneta plašumos netrūkst. Turklāt šobrīd teju katrā Latvijas pusē iespējams atrast arī omulīgus atpūtas namiņus, kuros pārnakšņot un netraucēti baudīt dabas klātbūtni ne tikai vienas, bet arī vairāku dienu garumā.

2. Pamēģiniet slēpņošanu jeb geocaching.

Šī nodarbošanās iet roku rokā gan ar Latvijas apceļošanu, gan piedzīvojumu meklēšanu dzimtajā pilsētā. Slēpņošana savu lielāko popularitāti piedzīvoja pirms vairākiem gadiem, taču zinātāji apgalvo, ka arī šobrīd tā aizvien ir plaši iecienīta un mudina cilvēkus meklē apslēptus ”dārgumus” malu malās, izmantojot slēpņošanas lietotni (aplikāciju) Geocaching savos mobilajos tālruņos. Tā var izvērsties par ļoti jautru aktīvo spēli visiem ģimenes locekļiem – gan tiem, kas ko tādu jau ir reiz mēģinājuši, gan arī pārējiem, kam tā būs pavisam jauna un, iespējams, drīz vien arī iecienīta aktivitāte.

3. Sašķirojiet bildes mājas fotoalbumam!

Šķiet, taustāmie fotoalbumi jau palikuši tālā pagātnē, taču daudzas ģimenes vēl joprojām veido drukāto foto galerijas ar saviem kopējiem piedzīvojumiem, turklāt mūsdienu tehnoloģijas šobrīd ļauj labas kvalitātes bildes izdrukāt arī pašiem mājas apstākļos. Pavasara lietainās dienas ir lieliska iespēja sanākt kopā un izšķirot tos attēlus, kas pelnījuši pārvērsties īstās fotogrāfijās – bērnudārza izlaidums, 1. septembris, dzimšanas dienas, ceļojumi un arī pavisam ikdienišķi, bet īpaši brīži. Visi šie notikumi, apkopoti īstā foto albumā, atmiņā glabāsies vēl ilgāk, turklāt noteikti iedvesmos arī nākamās paaudzes.

4. Ieplānojiet jaunu ģimenes fotosesiju.

Sociālo tīklu laikmetā ne vienmēr atceramies par kopīgām ģimenes bildēm, taču lai taustāmo fotogrāfiju sašķirošana albumos kalpo par iedvesmu skaistai ģimenes fotosesijai mājās, dārzā vai kādā ainaviskā galamērķī!. Saposieties, dalieties smaidos un pozitīvās emocijās un iemūžiniet pat visneparedzētākos mirkļus, jo nav šaubu – pēc vairākiem gadiem uz tiem varēsiet atskatīties, priecājoties par kopā piedzīvoto.

5. Iekopiet kopīgu mazdārziņu.

Šis ieteikums attiecas gan uz tiem, kas šogad vēl nav paguvuši pie mājas iekopt savu zaļumu vai puķu dobīti, gan arī uz tiem, kam vienīgās mazdārziņa iespējas ir izveidot to uz palodzes. Aiziet – kāpēc gan ne? Kopīgi izvēlieties, kas jūsu mazdārziņā augs – vai tās būs košas puķes vai pašiem savi garšaugi, kurus pievienot svaigiem salātiem un zupām. Ļaujiet sev vaļu izpausties un vērojiet, kā viss drīz vien aug un zaļo!

6. Trenējieties kopā!

Tā kā šajā laikā mācības skolā nenotiek, arī ierastās sporta stundas bērniem izpaliek. Tāpat arī pieaugušajiem trenēties nākas mājas apstākļos, jo sporta klubos vēl atgriezties nevaram. Taču tas nenozīmē, ka fiziskās aktivitātes liegts baudīt arī šajos apstākļos. Kāpēc lai jūs nesarīkotu ģimenisku treniņu visi kopā, sekojot trenera norādījumiem tiešsaistes režīmā vai vienkārši dodoties nelielā skrējienā ārpus mājas ar aktīviem vingrošanas elementiem? Pielāgojiet slodzi katrs savām iespējām un sagaidiet vasaru lieliskā formā!

7. Izmēģiniet kopīgu vakariņu gatavošanu un atļaujiet izpausties arī bērniem!

Pēc sportiskām aktivitātēm laiks arī pelnītai maltītei, ko nu biežāk varam atļauties pagatavot pašu spēkiem, darba procesā iesaistot arī pašus mazākos ģimenes locekļus. Siltais ēdiens, salāti, uzkodas un deserti – te katram būs iespēja izpausties pēc savas patikas. Ņemiet talkā iecienītāko pavārgrāmatu vai ļaujieties radošai improvizācijai, jo tikai eksperimentējot, iespējams atklāt pavisam jaunas garšu nianses un patīkami pārsteigt sevi un citus.

8. Ieturiet maltīti visi vienlaikus pie viena galda!

Lai gan daudziem tas varētu šķist tikai pašsaprotami, nereti ģimenēs ēdienreizes nemaz netiek ieturētas pie kopīga galda. Taču sapulcēties uz kopīgām vakariņām, turklāt tādām, ko esat arī kopīgi pagatavojuši, ir ļoti vērtīgi, jo tas rada izteikti ģimenisku un pozitīvu sajūtu. Šādus brīžus vērts padarīt par mazajiem ikdienas svētkiem, ko beigās nosvinēt arī ar kādu gardu našķi, piemēram, saldējumu. Tāpēc izmēģiniet saldējuma ”Mājas” šīs vasaras lielāko kārumu – jauno un sulīgo rabarberu saldējumu, kas pieejams divos veidos – vafeļu glāzītē, kā arī lielajā 950 ml iepakojumā.

Rabarbers jau gadu gadiem pieejams teju katra latvieša piemājas dārzā un lieliski papildina ”Saldējuma Mājas” produktu klāstu ar svaigu garšu savienojumu. Laika posmā no 1. maija līdz pat vasaras beigām iemūžiniet skaistāko kopābūšanas mirkli ar savējiem, ievietojot foto savā “Facebook” profilā ar tēmturi #MĀJASSARUNAS un atzīmējot saldējums ”Mājas” Facebook lapu. Iespējams, tieši jūsu ģimene balvā iegūs vēl vairāk gardā saldējuma, lai kopā pavadītie brīži kļūtu īpaši gardi un neaizmirstami!