1 komentārs

Latviešiem patīk pirts, un nu jau vairākus gadus karsēšanās, dažādu augu izmantošana pirts procedūrās un senču pirts gudrību izmantošana pirts kultūru ir pacēlušas nebijušos augstumos. Bieži vien tiek arī uzsvērts – pirts ir veselīga un tai ir medicīnisks efekts. Lai to pārbaudītu Bez tabu devās uz pirti un pie profesionāliem ārstiem, lai noskaidrotu pirts smalkumus.

Medicīnas zinātņu doktore Inese Kokare norāda, ka pirts ir ārstnieciska procedūra tika tad, ja to veic pareizi. ”Pirts procedūras vajadzētu plānot mērķtiecīgi apmeklējot pirti vismaz vienu reizi nedēļā, vismaz 10 – 12 nedēļas ilgi. Tas būtu ideāli mūsu garajai ziemai,” norāda Stradiņa slimnīcas Fizikālās Medicīnas un Rehabilitācijas centra vadītāja Inese Kokare.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajā pirts apmeklējuma reizē nedrīkst būt pārāk liela siltuma slodze, temperatūrai nevajadzētu būt augstākai par 90 grādiem. Arī gaiss nedrīkst būt pārlieku mitrs, un atvēlētajam laikam pirts procedūrām nevajadzētu pārsniegt 30 minūtes.

Tomēr Inese Kokare norāda, ka ir noteiktas grupas, kurām noteikti nevajadzētu apmeklēt pirti. ”Tie ir cilvēki ar onkoloģiskajām saslimšanām, pacienti, kuriem ir, teiksim, infekcijas slimības, asinsvadu sistēmas saslimšanas. Pacienti, kuriem ir drudža stāvoklis, temperatūra, jebkura akūta saslimšana,” ieteikumus sniedz ārste.

Pirms doties uz lāvas, nepieciešams konsultēties ar ārstu, ja cilvēkam ir locītavu, sirds un asinsvadu, vai elpošanas orgānu saslimšanas.

”Noteikti nedrīkst aizmirst par noteikta šķidruma daudzuma uzņemšanu, jo šķidrums pirts procedūras laikā tiek zaudēts. Ar sviedriem, iztvaikojot notiek organisma dehidrācija, izžūšana,” stāsta Kokare.

Savukārt pirts par ļoti ir ieteicama tiem, kas sirgst ar elpošanas ceļu vīrusu slimībām, jo karstais gaiss sasilda gļotādas, tām sakarstot paātrinās asinsrite, kas mazina iekaisuma procesu. ”Arī locītavu slimniekiem, kuriem ir locītavu stīvums vai tās sāp – arī šādiem pacientiem pirts apmeklējums būtu vērtīgs, jo siltumā atslābst muskuļi, saistaudi kļūst elastīgāki un vieglāk izkustināmi,” ieteikumus dod Inese Kokare.

Bet Bez tabu pirtij dod savu kvalitātes zīmi – tā ir vismaz tikpat laba, kā smalkākās SPA procedūras.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Ramona
  0 0 0

  Ramona

  paldies par labu materiālu
  es vienīgi piebilstu par 90 grādiem, slapjajā pirtī tā ir augsta temperatūra.
  Pirts ir patīkama, ja punktu kopīgā summa ir ~110, piem tem. 60% un mitrums 50 %

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl