Ar trešo piegājienu gatavi sasniegt virsotni! Vai šā gada Latvijas pārstāvji ”Eirovīzijā” būs “My Radiant You”?

1 komentārs
Ar trešo piegājienu gatavi sasniegt virsotni! Vai šā gada Latvijas pārstāvji ”Eirovīzijā” būs “My Radiant You”?
Foto: Matīss Purmalis

Trīs lietas labas lietas? Par to šogad pārliecināsies grupa “My Radiant You”, kuri jau trešo gadu pēc kārtas cīnīsies par iespēju Latviju pārstāvēt “Eirovīzijas” dziesmu konkursā, kas šogad pavasarī norisināsies Kijevā. Aicinājām viņus uz īsu sarunu par to, ka šogad ar dziesmu “All I Know” jau nu gan beidzot jāsasniedz kārotais.

Kā jau minēju, trešā reize – jābrauc uz Kijevu, vai ne!?

Jānis: Vajadzētu!
Ilze: Mēs tieši nekur neesam bijuši pēdējā laikā, un Kijeva būtu labs galamērķis!
Jānis: Vispār pirmajā reizē, kad uzstājāmies “Eirovīzijas” atlasē, Ukraina bija tāda spēcīga tēma, jo tur bija sācies karš. Pagājušajā gadā viņi uzvarēja, un tad šogad, lai noslēgtu apli, vajadzētu aizbraukt.

Kādas pašiem sajūtas?

Ilze: Patiesībā ir diezgan liels miers. Ir vēl daudz sīku lietu jāapdara – tie paši mēģinājumi, tērpi līdz galam jāsakombinē. Tādas praktiskas lietas.
Jānis: Ilzei liels miers, jo Jānis visu dara! (Abi smejas.) Es sēžu visu nakti pie datora un kaut ko publicēju.
Ilze: Es spiežu “laikus”! (Smejas.)

Pagājušajā gadā žūrija jums teica, ka dziesma esot laba, bet jāpiestrādā pie skatuves priekšnesuma. Vai jūs to esat ņēmuši vērā šogad?

Ilze: Jā! (Paskatās uz Jāni un iesmejas.)
Jānis: Es domāju, ka esam! Es eju uz zāli katru rītu. (Visi smejas.) Šogad mēs ejam atpakaļ pie tā, kas esam ikdienā. Mēs esam grupa. Iepriekšējās reizes uzstājāmies ārpus savas komforta zonas, tādā “mainstream” manierē ar horeogrāfiju un visu. Līdz pat pēdējais svētdienai sajutāmies diezgan OK, bet sākums bija pavisam izaicinošs. Bija grūti atrast sevi tajā visā, un mūzikas stils bija ekstrēmāks, uz popa pusi. Mēs tomēr vairāk esam tajā indie žanrā, bet tas bija ekstrēmais labais spārns. (Smaida.) Bet tā bija laba pieredze!

Kas ir tās vietas, jūsu auditorija, kur uzstājaties?

Jānis: Mūsu mērķis būtu pašu rīkotie koncerti un festivāli. Neatsakāmies arī no korporatīvajiem uzaicinājumiem, un pamatā tie ir koncertu veida. Ja mūs piedāvā trīs “taimu” ballīti, tad pamatā sakām nē! Pagājušajā vasarā bija ļoti daudz darba – pilsētu svētki un citi dažāda veida pasākumi. Tad mums bija Ziemassvētku programma, Laura Jēkabsone mums uztaisīja skaistas aranžijas stīgu kvartetam, ar ko uzstājāmies Spīķeros. Bet tas mērķis ir rakstīt savu mūziku un taisīt savus koncertos, kā to dara daudzas latviešu grupas. Protams, tas ceļš nav viegls, ļoti izaicinošs. Jāprot domāt ilgtermiņā un plānot tālāk, kas ne vienmēr ir tik viegli.

Foto: “My Radiant You” koncerts Spīķeru koncertzālē

“Eirovīzija” diezgan pretrunīgi vērtēts pasākums. Kā jums šķiet, tā ir kauna vai goda lieta!?

Jānis: Redzi, mēs tur uzstājamies jau trešo reizi, tā kā man tas neliekas kaut kāds baigais kauns.
Ilze: Tas formāts ir mainīts, un pasākumam ir pavisam cits līmenis. Gadu no gada tas kļūst arvien prestižāk.
Jānis: Man šķiet, ka tas ir tāpat kā ar ballīti – atnāc un saki, ka garlaicīgi! Bet tu jau esi tas, kurš to ballīti veido.
Tas ir tas, ko Račs, Roga, Jansone un citi dara – cenšas to uztaisīt par labu pasākumu. Es to ieteiktu darīt katram jaunam mūziķim, jo “Eirovīzija” liek reāli savākties, piedomāt pie menedžmenta un galu galā pārdomāt, ko vispār gribi darīt ar savu karjeru.

1 komentārs