Ar savējiem pie viena galda – aizraujošs piedzīvojums ar spēlēm un saldējumu!

Ar savējiem pie viena galda – aizraujošs piedzīvojums ar spēlēm un saldējumu!

Pavasaris šogad izvērties par ļoti koncentrētu kopābūšanas laiku, kad daudzi no mums vairāk nekā jebkad agrāk pavada laiku tieši ģimenes lokā, baudot sirsnīgas sarunas un kopā būšanas prieku. Un, lai kopā pavadīto laiku padarītu vēl aizraujošāku un iedvesmotos nesteidzīgām darba dienu vakaru un svētku brīvdienu aktivitātēm, piedāvājam likt lietā gadu gaitā iemīļotas un arī vēl līdz šim neatklātas galda spēles, kas patiks gan lieliem, gan maziem. Lai sākas turnīri!

Visdrīzāk arī jūsu ģimenei kaut kur vistālākajā istabas stūrī glabājas jau leģendārais ”Cirks”, ”Riču Raču” vai ”Monopols”. Ja tā – šis ir lielisks brīdis, kad tās iemācīt jaunākajiem ģimenes locekļiem vai atsaukt atmiņā kādreizējo spēles azartu pašiem. Bet var jau būt, ka atvilktnēs mazliet piemirstas vai vēl nemaz neizmēģinātas guļ arī mūsdienās labi zināmās galda spēles – ”Uno”, ”Alias”, ”Scrabble” un citas. Tāpēc ieskaties šajā atzītāko spēļu sarakstā un izvēlies, kura būtu vispiemērotākā tieši tavai ģimenei!

Depositphotos.com

”Uno” ir pasaules slavenākā kāršu spēle visai ģimenei. Tā kā spēli var spēlēt pat 10 dalībnieki vienlaicīgi un noteikumi ir elementāri, šeit varēs iesaistīties pat sešgadnieki. Viss ģeniālais ir vienkāršs – lai uzvarētu, jācenšas atbrīvoties no visām savām kārtīm. Kad rokās ir palikusi viena kārts, neaizmirstiet iekliegties “UNO”!

Depositphotos.com

”Alias” arī ir ļoti iecienīta un jautra ģimenes spēle. Tās galvenais uzdevums ir vārdu skaidrošana. Šo spēli iespējams spēlēt, sākot no četriem līdz pat četrpadsmit dalībniekiem, kas ir aptuveni desmit gadus veci. Spēlētāji sadalās komandās un sacenšas savā starpā. Spēles mērķis ir izskaidrot vārdus ar sinonīmiem vai tādiem vārdiem, kas vedina uz pareizo atbildi.

Depositphotos.com

”Scrabble” ir ļoti mīļa galda spēle tiem, kam patīk burtu un vārdu kalambūri. Šī gan nebūs tik aktīva kā ”Alias” un piemērota maksimāli četriem spēlētājiem, tomēr šeit būs nepieciešams arī stratēģisks piesitiens un neliela rēķināšanas māka. Uzvar viltīgākais un ar bagātāko valodu!

Depositphotos.com

Ieskatīsimies arī pasaules populārāko spēļu topā, jo, ja visas iepriekšminētās spēles izmēģinātas, šajā ziņā joprojām ir, kur augt! Vai jau esat pazīstami ar populārāko asociāciju galda spēli ģimenei? Te tā ir – ar nosaukumu ”Dixit”! To spēlējot, varēsiet likt lietā visu savu radošumu. Viens spēlētājs izvēlas kārti un apraksta to, kā vēlas – ar tekstu, citātu, skaņu, dziesmu vai pat klusumu. Kad tas izdarīts, to noliek ar attēlu uz leju galda vidū, kamēr pārējie spēlētāji no savām kārtīm piemeklē piemērotāko kārti šim ”aprakstam”. Šo spēli var spēlēt no sešu gadu vecuma un līdz pat sešiem cilvēkiem vienlaicīgi. Galvenais nosacījums – ļaut vaļu radošām idejām.

Depositphotos.com

Tomēr, ja runājam par šī brīža iecienītākajām spēlēm, tad nevar nepieminēt šobrīd absolūto līderi galda spēļu topā – spēli ”Pandemic”. Šī ir stratēģijas spēle, kurā dalībnieki mēģina apturēt pandēmiju, iejūtoties zinātnieku lomās un meklējot zāles dažādām slimībām. Spēlētāji var uzvarēt, tikai sadarbojoties komandā!

Jāatceras arī, ka nereti spēles karstumā arī saliedētākās ģimenes kļūst par īstiem konkurentiem, tāpēc katras spēles noslēgumā nepieciešams vēsu prātu nosvinēt uzvaras un visiem kopā pamieloties ar ko gardu un atvēsinošu. Tam pavasara sezonā izcili noderēs saldējums ”Mājas” šīs vasaras jaunums – sulīgo rabarberu saldējums, kas pieejams divos iecienītos formātos – gan vafeļu glāzītē, gan lielajā ģimenes iepakojumā. Rabarbers jau gadu gadiem pieejams teju katra latvieša piemājas dārzā un lieliski papildina saldējuma ”Mājas” produktu klāstu ar svaigu garšu savienojumu.

Un, kamēr vēl esi uz saldējuma viļņa, aizpildi arī Saldējuma akadēmijas TESTU, kurā iespējams pārbaudīt savas zināšanas par saldējumu un laimēt veselu kasti saldējuma ”Mājas”.