Ar gaisa balonu ielido alā

0 Komentāru
Ar gaisa balonu ielido alā
Foto: ITAR-TASS/ Scanpix

Kāds 70 gadus vecs austriešu piedzīvojumu meklētājs izaicinājis gaisa un zemes robežas un ar gaisa balonu ielidojis 200 metrus dziļā pazemes alā.

Pieredzējušais pilots, četrkārtējais Ginesa rekordists Ivans Trifonovs nolēma ar gaisa balonu nolaisties Mameta alā, Horvātijā. Mērķis gluži parasts – pieskarties alas dibenam un izlidot no alas ārā. Nekad neviens iepriekš ko tādu nav mēģinājis paveikt. Trifonova lidojums alā notika tieši desmit gadus pēc tam, kad šajā pašā alā ar izpletni ielēca viņa tautietis, populārais base jump lēcējs Fēliks Baumgartens.

Savam piedzīvojumam 70 gadus vecais vīrs iedvesmojās no slavenās Žila Verna grāmatas “Ceļojums uz Zemes centru”, bet tieši šo alu izvēlējās, sekojot Baumbartena lēcienam alā ar izpletni.

Lai nolaistos alā, Trifonovs izmantoja speciāli pārveidotu gaisa balonu – tas bija mazāks nekā parasti, un pilots bija spiests sēdēt nevis grozā bet gan uz diviem gāzes baloniem, kas bija savienoti ar tērauda caurulēm.

Vēsturiskais lidojums ilga 25 minūtes. Apstiprināšanas gadījumā šis būs jau piektais Trifonova pasaules rekords. Viņš veicis arī veiksmīgu pārlidojumu ar gaisa balonu pāri Dienvidpolam.

0 Komentāru