Aprit 88 gadi kopš pirmajām sporta deju sacensībām Latvijā

0 Komentāru
Aprit 88 gadi kopš pirmajām sporta deju sacensībām Latvijā
Publicitātes foto

Decembrī Rīgā gaidāmais sporta deju festivāls Baltic Grand Prix būs veltīts 88. gadadienai kopš pirmā deju turnīra Latvijā, kuru rīkoja Morics Grebzde.

Pirmais deju turnīrs Latvijā notika 1926. gada oktobrī, un par pirmajiem godalgotajiem Latvijas dejotāju pāriem tika kronēti Regine Libert un P. Ātrens (1. godalga), Anna Beker un F. Šmidts (2. godalga) un Helena Bāliņ un R. Boriss (3. godalga).

Latvijā pirmo deju sacensību uzvarētāji 1926. gadā. Publicitātes foto

Aizvadītajos gados Starptautiskais sporta deju festivāls Baltic Grand Prix kļuvis populārs tālu aiz Latvijas robežām un ir viens no pasaulē lielākajiem sporta deju festivāliem. Tā mērķis ir popularizēt dejas mākslu un dejas sportu kā kultūras dzīves sastāvdaļu. Jau 33 gadus skaisto deju pasauli aicina iepazīst festivāla organizators Aigars Svars. ”Šajā sporta deju festivālā valda īpaša aura. Uz Baltic Grand Prix deju parketa ik gadu varam vērot visu vecuma grupu dejotājus – sākot no mazajiem iesācējiem, kuriem, iespējams, šīs ir pirmās sacensības, un beidzot ar pasaules labākajiem dejotāju pāriem, kas cīnās par pasaules čempionu titulu,” stāsta A. Svars.

20. un 21. decembrī notiks pasaules čempionāts junioriem standartdejās, pirmo reizi Latvijas sporta deju vēsturē skatītājiem būs iespēja vērot Pasaules Super Grand Prix profesionāļiem standartdejās un aizraujošas pasaules atklātās reitinga sacensības Latīņamerikas dejās. Krāšņi tērpi, patiesas emocijas, neaizmirstami Boogie Woogie un Tango Argentino deju paraugdemonstrējumi un 13. Rīgas domes kausa izcīņa standartdejās – tas viss Starptautiskajā 33. Sporta deju festivālā Baltic Grand Prix 2014 no 19. līdz 21. decembrim izstāžu centrā Ķīpsala.

Starptautisko sporta deju festivālu Baltic Grand Prix 2014 rīko Deju centrs Spektrs sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju, LR Izglītības un zinātnes ministriju, LSFP un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta pārvaldi.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

0 Komentāru