Komentāri

Katrā tautā un ģimenē ir savas tradīcijas, kas tiek ievērotas sagaidot Jauno gadu. Taču dažas no tās ir pavisam dullas.

Spānijā Jaunā gada naktī apēd 12 vīnogas – katru par vienu mēnesi. Savukārt Šveicē, sagaidot  Jauno gadu, sit bungas, bet  Ziemeļamerikā skanot sirēnām. Taizemieši gājuši vēl tālāk – Jaungada naktī tiek ņemts šaujamais un šauts gaisā – lai atvairītu ļaunos spēkus, protams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dienvidamerikas valstīs ir skaidrs kādu apakšveļu vilkt uz Jaungada svinībām. Ja uzvilktas ir sarkanas apakšbikses, tad tiek meklēta mīlestība. Ja kājās būs dzeltenas apakšbikses, tad to nēsātājs jaunajā gadā tiecas pēc naudas. Panamā izveido lelles, uz tām līmē politiķu vai slavenību sejas un met ugunī. Savukārt Čīlē cilvēki mēdz Jaungada nakti pavadīt kapsētās pie mirušajiem tuviniekiem.

Grieķi uz gadu mijas svētkiem cep maizīti un vienā no tām ir paslēpta monēta, kas to atrod, tam būs laimīgs gads. Dienvidāfrikā un Itālijā Jaungada naktī cilvēki atbrīvojas ne tikai no vecās enerģijas, bet arī no vecajām mēbelēm – tās tiek mestas ārā pat pa logu.

Kaimiņzemē Krievijā cilvēki svinībās paņem baltu lapu, uzraksta uz tās, ko vēlas un tad lapu sadedzina. Pelni tiek bērti šampanieša glāzē un ar burbuļojošo dzērienu izdzerti.

Rumānijā, tāpat kā Latvijā, cilvēki tic, ka Jaungada naktī dzīvnieki sāk runāt cilvēku valodā, tad nu ziņkārīgie dodas uz kūtīm un klausās, ko viņiem saka.

Dānijā īsi pirms pusnakts cilvēki nostājas uz krēsla un, kad pulkstenis sit 12, lec lejā. Savukārt Kolumbijā ņem rokās koferi un iet apkārt tuvākajam kvartālam – lai vairāk ceļotu nākamajā gadā, bet Peru – izkaujas.

Lasi vēl