Apceļo Latvijas novadus! 20 idejas neaizmirstamām svētku brīvdienām

3 komentāri
Apceļo Latvijas novadus! 20 idejas neaizmirstamām svētku brīvdienām
UĢIS BIČKOVSKIS

Garās brīvdienas ir īstais laiks apmīļot, izzināt un iepazīt no jauna savu mīļo zemīti. Portāls Skaties.lv sarūpējis noderīgu ceļvedi par vērtīgām atpūtas iespējām Latvijas dabā.

Kad klāt ir brīvdienas un ja vēl arī laiks ir labs, pilsētas mūrus der nomainīt pret veldzējošām pastaigām dabā. Izstaigā Jūrmalas dabas takas!

Sateseles pilskalna apkaimē paveras gleznainākie skati uz Gaujas senieleju, tur atrodas Raganu katls, Kraukļu aiza, Pētera ala un pat Sateseles kanjons. Tiesa, siguldieši paši dod priekšroku kanjonu dēvēt daudz latviskākā vārdā. Vairāk uzzini šeit!

Aptuveni 1,5 km attālumā no Raunas centra atrodas vienīgā ”raudošā” klints Latvijā – Raunas Staburags. Unikālā avotu veidots saldūdens kaļķiežu atseguma vecums tiek lēsts ap 8000 gadu. Dabas objekts atrodas Raunas ielejas labā krasta nogāzē, 800 m augšpus Raunas-Jaunraunas ceļa tilta. Vairāk lasi šeit!

Dabas liegumā Dziļezers–Riebezers iekārtotā dabas taka piedāvā iepazīt vienu no dziļākajiem Latvijas ezeriem. Piedzīvojumu netrūks!

Limbažu novada Limbažu pagastā esošo Dziļezeru dēvē arī par Domeru ezeru.

Sen gribēji zināt, kā izskatās vietā, kur sākas Latvijas garākā upe? Lūdzu! Te arī reportāža no vietas, kur 452 km garā Gauja ietek jūrā. Taču vislabāk visu redzēt pašu acīm.

Ķemeru nacionālais parks piedāvā vairākas dabas takas, ko ir iespēja apmeklēt gan gida pavadībā, gan individuāli. Piemēram, Lielā Ķemeru tīreļa laipa ir populārākā pastaigu taka. Starp purva klajumiem, sīkām priedītēm un bērziņiem līkumo 3 km gara koka laipa. Klusums. Mirdzošs saules atspulgs purva ūdens spoguļos…

Dodoties uz Zemgali, ir vērts apmeklēt Tērvetes dabas parku. Tas plešas ap 1200 km² lielā teritorijā, trešdaļu no šīs platības aizņem Pasaku pasaule, kurā valda Meža Ķēniņš, rūķi, velniņi un raganiņas, tādēļ īpaši sajūsmināti par ekskursijas galamērķi būs bērni. Mierpilnas un klusas pastaigas var īstenot priežu parkā. Aktīvās atpūtas piekritēji pa parku var doties izbraukumā ar velosipēdiem.

Ja lūkojies Kurzemes virzienā vai, būdams kurzemnieks, šo vēsturisko Latvijas novadu vēlies iepazīt tuvāk, esam sagatavojuši pāris lieliskas idejas. Alksti nedaudz mežonības? Dodies uz Jūrkalni ar augstāko stāvkrastu Latvijā, Kolkasragu vai Mazirbes laivu kapsētu!

Ventspils novada Usmas pagastā gada sākumā izveidota jauna pastaigu vieta – pie Usmas ezera no priežu dēļiem izbūvēta 300 metru gara dabas taka veselīgām un rāmām pastaigām.

Savukārt te atradīsi septiņas burvīgas idejas, ko apskatīt Aizputes pusē.

Vairāk par populārām un ne tik slavenām atpūtas un apskates vietām Kurzemē lasi šeit!

Zilaiskalns, Mītavas tilts, Aglona un Velnezers – šīs ir tikai dažas no vietām, ko pēc Skaties.lv aicinājuma iesaka apmeklēt Latvijā populāri ļaudis.

Zemgalē ir kāda vieta, kas pārsteidz ar šim vēsturiskajam novadam neraksturīgiem stāviem pauguriem un dziļām gravām. Vieni to dēvē par senču svētvietu, citi – par dabas anomāliju. Dīvainības auras Pokaiņu mežam netrūkst.

Ja esi ūdeņu mīļotājs un Alūksne Tev šobrīd ir kā ar roku aizsniedzama, nepalaid garām iespēju apmeklēt saliņu, kurā vienlaikus drīkst piestāt tikai viena laiva.

Latgalē atrodas Latvijas augstākā virsotne pēc relatīvā augstuma. Par mazzināmo Dzierkaļu kalnu vairāk lasi šeit!

Ar ko pārsteigs viesmīlīgā Daugavpils? Te atrodas unikāls sauszemes cietoksnis – viens no lielākajiem Eiropā, vienīgais mākslas centrs Austrumeiropā, kur var apskatīt pasaulslavenā ekspresionista Marta Rotko gleznu oriģinālus, vienīgā Ziemeļeiropā tūristiem atvērtā skrošu liešanas rūpnīca. Iepazīsti arī citus tūrisma objektus!