Komentāri
Anniju no Olaines kronē par Eiropas princesi, rīdzinieks Kārlis Kristaps kļūst par Pasaules princi
Foto no privātā arhīva

Mēneša vidū – no 17. līdz 24. aprīlim – Gruzijas pilsētā Batumi Melnās jūras krastā notika starptautisks bērnu labdarības forums ”Best Princess & Prince of the World”, kurā 11 valstu konkurencē sacentās arī četri dalībnieki no Latvijas. Kopskaitā mājās tika pārvestas desmit godalgas.

Konkursā, kurā vairākās vecuma grupās sacentās 40 dalībnieki no pieciem līdz 14 gadiem, par ”Labāko Eiropas princesi” savā vecumā grupā kronēta septiņus gadus vecā Annija Miezīte no Olaines novada. Meitene uzvarējusi arī Talantu konkursā un ieguvusi arī titulus ”Nākotnes līdere” un ”Žēlsirdīgā princese”.

”Labākā pasaules prinča Grand Prix” ieguvis vienpadsmitgadīgais rīdzinieks Kārlis Kristaps Jaunzems, kurš ieguvis arī labākā modeļa titulu.

12 gadus vecā Elzana Šaripova savā vecuma grupā saņēma Grand Prix nominācijā ”Labākā Princese pasaulē”, kā arī titulu ”Nākotnes līdere”. Savukārt viņas vienpadsmitgadīgā māsa Milāna ieguva titulus ”Best Princess Mercy of the World” un ”Little Lady”.

Konkursā piedalījās dalībnieki no Gruzijas, Kazahstānas, Latvijas, Igaunijas, Mongolijas, Krievijas Ungārijas, Indijas, Taizemes un citām valstīm.

Foto: Latvijas bērni ”Best Princess & Prince of the World” Gruzijā

Atšķirībā no daudziem bērnu modeļu un talantu konkursiem, ”Best Princess & Prince of the World” pievienotā vērtībā ir labdarība. Katram bērnam bija jāprezentē savs labdarības, sociālais vai eko projekts par, viņaprāt, aktuālu tēmu. Šādā veidā bērni tika aicināti aizdomāties, kādus labus darbus viņi var paveikt citu labā.

Kā portālam Skaties.lv atklāj ”Labākās Eiropas Princeses” mamma Sandija Miezīte, Annijas sociālais projekts ”Noliec telefonu, attīsti talantus!” aicināja aizdomāties, ka internets telefonā ne vien paver daudz iespējas, bet arī rada papildus draudus un jaunu atkarību. Savā prezentācijā Annija runāja par pasaulē aktuālo nāves spēli ”Zilais valis”, kuras rezultātā bērni veic pašnāvības. Caur projektu Annija vēlējusies parādīt, ka laiku, ko bērni pavada ”sēžot telefonā”, var pavadīt, darot lietas savai attīstībai.

Pirms Lieldienām Jaunolaines kultūras namā noticis pasākums, kurā Annija bērnus aicinājusi apgleznot putnus un padomāt par to, kādu talantu katrs sevī gribētu attīstīt. Annija pati dejo tautas dejas, dzied Ata Auzāna ansamblī ”Domino”, apgūst vokālu privātstundās pie skolotājas Vijas Fogeles, kā arī iet Olaines mūzikas skolas čella klasē.

Savukārt Elzana Šaripova, kuras projekts ieguva Grand Prix, stāstīja par meiteni ar smagu slimību – Gundegu Rotenbergu. Meitene nespēj runāt, bet sazinās ar datora vai alfabēta burtu kartiņu palīdzību. Gundega raksta dzejoļus un Elzana, stāstot par meiteni, dziedāja Gundegas dziesmu “Victory. I am a small part of this planet”.

Milāna Šaripova apgūst Latvijā vēl maz zināmu sporta veidu – rolibolu. Viņa kopā ar savu rolibola treneri Rīgas 3. speciālās skolas audzēkņiem mācīja caur šo spēli uzlabot savas koordinācijas prasmes.

Kārlis Kristaps Jaunzems, kurš līdzīgā konkursā piedalījies pērn, uz Gruziju vedis projektu ”No sirds uz sirdi”, kura motīvs bijis Nē vardarbībai ģimenēs ar bērniem.

”Iepriekš Kārlis bija iesaistījies projektā vienā no Latvijas krīzes centriem, kur bērniem bija uzdevums izkrāsot papīra sirsniņas. Krīzes centra bērni nezina, kas ir mīlestība, draudzība, attiecības, saticība. Pasaulei parādījām, kā tas ir, kad bērni aug bez vecāku mīlestības un uzmanības. Šī nav tikai Latvijas problēma,” portālam Skaties.lv stāsta 11 gadus vecā puiša tētis Guntis Jaunzems un atklāj, ka gatavošanās konkursam ilgusi pusgadu. Tas attaisnojies, jo Kārļa labdarības projekts bijis viens no labākajiem visā konkursā.

Annijai dodoties uz Gruziju, svarīgākais mērķis bijis labi sevi parādīt Talantu konkursā, kur viņai izdevās savā vecuma grupā uzvarēt. Laureāti finālā dziedājuši uz Gruzijas Muzikālā teātra skatuves.

Sandija Miezīte
Annijas mamma

”Viņa viena pati dziedāja uz operas skatuves. Tas bija ļoti liels pārdzīvojums arī man, jo Annija, vēl stāvot aizkulisēs, teica, ka viņai ir bail un viņa visa dreb. Bet viņa nenobijās, uzgāja un nodziedāja. Un visi atzina, ka Annijas uzstāšanās bijusi ļoti dabiska un brīva.

Tas bija lielākais panākums un lielākais saviļņojums – ka tavs bērns septiņu gadu vecumā dzied Gruzijā uz operas skatuves un ir atzīts par talantīgāko dziedātāju. Nākamajā vecumā grupā uzvarēja meitenīte, kura uzvarējusi šovā ”Golos”,” stāsta meitenes mamma.

Konkursa grafiks bijis intensīvs – katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram notikušas dažādas nodarbības, fotosesijas, oficiālas pieņemšanas. Kā prātā paliekošākās izklaides bijušas Batumi delfinārija un bērnu izklaides parka apmeklējums.

”Konkurss bērnam ir tāda skola, ko, manuprāt, citā gadījumā viņš neizies. To, ko tur nedēļas laikā apguva, dzīvē viņš gadu mācīsies,” atzīst par ”Labāko Eiropas Princesi” kronētās meitenes mamma. Tāpat Sandija augsti vērtē meitas gūto skatuves pieredzi un prasmi komunicēt ar dažādo valstu pārstāvjiem.

”Tu esi starp tik daudz dažādiem bērniem, kuri runā atšķirīgās valodās, un tev ar viņiem gribot negribot ir jāsaprotas. Tu iemācies komunicēt arī bez valodas. Tu kļūsti daudz drošāks. Tu redzi tik dažādas tautas, tev rodas dažādi jautājumi…

Arī zināšanas par etiķeti – kā stāvēt uz skatuves, ēst, apsēsties – noteikti vērtējamas kā ieguvums.

Protams, talants! Tagad tu reāli saproti, ka ir atkal motivācija iet tālāk, mācīties, dziedāt, dejot. Un to visu saliekot kopā, var dabūt balvu,” stāsta Sandija.

Arī Kārļa vecāki ”Best Princess & Prince of the World” novērtējuši kā milzu ieguvumu bērna attīstībai.

Kārļa tētis stāsta, ka dēls starp daudzo tautību bērniem juties kā zivs ūdenī. Tāpat modeļu skolā uzkrātā pieredze ļāvusi kļūt par labāko topmodeli, tādēļ konkurss bijis kā ieguvums jaunieša pašapziņas celšanai.

Annijas mammai konkurss bijusi arī kārtējā iespēja novērtēt katras valsts mentalitāti un gaumes sajūtu. Kamēr viņa prātojusi, vai Annijas kleita ar ieslēdzamām gaismas puķēm nav pārspīlēta, kleitas autore modes māksliniece Natālija Zolberga viņu iedrošinājusi, sakot: ”Tici man, tur viss būs zeltā.” ”Reāli tā arī bija!” pēc konkursa atzīst Annija mamma.

Bērni no Gruzijas mājās pārveduši arī apzeltītus kroņus un lauru vainagu, ko darinājis vietējais mākslinieks.

Latviju kā goda viešņas pārstāvēja arī trīs konkursa ”Vecmāmiņa” laureātes Viva Kvite, Vera Loze un Tatjana Zavjalova.

Latvijas delegācijas vadītāja, Latvijas princešu konkursa un konkursa ”Vecmāmiņa” rīkotāja Elita Drāke pēc konkursa atzina, ka Latvija saņēmusi ne vien iespaidīgus titulus, bet aizkulisēs arī atzīta par elegantāko delegāciju.

Lasi vēl