Anglijas karaliene un arābu šeihs nēsā latviešu rotkales rotas

5 komentāri
Anglijas karaliene un arābu šeihs nēsā latviešu rotkales rotas
Foto: Ivonna Poplanska, Facebook.com

60 gadu valdīšanas jubilejas piespraude Lielbritānijas karalienei, 100 karātu dimanta kaklarota arābu šeiham  – tik ekskluzīvu rotu autore, izrādās, ir latviete. Ivonna Poplanska ir iekļuvusi Lielbritānijas profesionālo rotkaļu pagājušā gada topā, un nosaukta par vienu no ietekmīgākajiem rotu dizaineriem. Kā izdevies to sasniegt?

Ikgadējā prestižajā Lielbritānijas profesionālo rotkaļu izdevumā kā viena no 2014. gada ietekmīgākajiem rotu dizaineriem un modes virzienu noteicējiem ir minēta latviete Ivonna Poplanska. Iekļūšana šajā topā ir milzīgs pagodinājums, taču Lielbritānijā jau 10 gadus dzīvojošās dizaineres radošajā biogrāfijā ir daudz citu sasniegumu.

Ivonna Poplanska: ”2012.gadā Britu rotu asociācija izsludināja valsts mēroga konkursu dizainēt piespraudi karalienei, lai svinētu viņas dimanta jubileju, tātad 60 gadus tronī. Piedalījos konkursā ar zīmējumu, izvēlējos par bāzi rotai ar dūjas siluetu. Pati rota tika pagatavota platīnā un izgreznota ar dimantiem. Devos uz pili uz tēju, un pasniedzu rotu karalienes galvenajai ģērbējai, kura šo te piespraudi arī uzreiz karalienei aiznesa. Tas bija milzīgs gods, kad ieslēdzu televizoru 25.decembrī un ieraudzīju tieši manis dizainēto piespraudi rotājam karalienes zilo mētelīti.”

Londonas zeltkaļu centrs, kur Ivonna ir ieguvusi maģistra grādu un strādā kā pasniedzēja, lepojas ar Ivonnu kā ar vienu no savām veiksmīgākajām studentēm.

Ivonnas iekļūšanu prestižajā juvelieru žurnāla topā noteicis arī viņas ikdienas darbs, strādājot par radošo direktoru divās atšķirīgās kompānijās. Vienlīdz lielu baudu Ivonnai sagādājot gan darbs pie ikdienišķām rotām, gan arī ekskluzīvas lietas, piemēram, jau minētā piespraude karalienei, vai arī 100 karātu dimanta kaklarota, kura nesen izgatavota arābu princim.

”Šobrīd sadarbojos ar Latvijas vēstniecību Londonā un strādāju kā kuratore, un organizēju latviešu mākslinieku izstādi tieši šeit, Zeltkaļu centrā par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas parlamentā,” stāsta Ivonna Poplanska.

Tagad Ivonna Anglijā ir augstu novērtēta un labi zināma māksliniece, taču sākums nav bijis viegls. ”Esmu ļoti pateicīga savai mammai par morālo un finansiālo atbalstu, ka es tiešām arī varēju doties uz Angliju un mācīties, bet sākums nemaz nebija tik viegls!” atceras Ivonna Poplanska.

Tā nu varam lepoties ne tikai ar pasaules slavu sasniegušiem operdziedātājiem un sportistiem, arī juvelieru aprindās mums ir savi izcilnieki.

5 komentāri