Aminata devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Austrijā

4 komentāri
Aminata devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Austrijā
Foto: LETA

Šodien, 13. maijā, rīta agrumā dziedātāja Aminata Savadogo kopā ar Latvijas delegācijas pārstāvjiem devusies uz Vīni, lai uzsāktu saspringto Eirovīzijas dziesmu konkursa mēģinājumu procesu.

Aminatai pirmais mēģinājums uz lielās skatuves paredzēts jau rīt, 14. maijā. Nākamajā dienā Latvijas delegācija dosies uz Latvijas vēstniecību Austrijā, lai tiktos ar Austrijas latviešiem. Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa atklāšana notiks 17. maijā.

Kā informē komunikācijas speciāliste Agita Pudule, nākamtrešdien, 20. maijā, Aminatu gaidīs pirmais lielais pārbaudījums – ģenerālmēģinājums, kuru vērtēs starptautiska žūrija. Šis vērtējums veidos 50% no kopējā rezultāta. Savukārt 21. maijā norisināsies Eirovīzijas dziesmu konkursa 2. pusfināls, kurā Aminata ar dziesmu Love Injected uzstāsies ar desmito kārtas numuru.

Kopā ar Latvijas pārstāvi uz Austriju dosies arī viņas bekvokālistes Līva Zariņa, Anna Zankovska un Katrīna Vīgante, kā arī Latvijas Televīzijas komanda, kuras sastāvā ietilpst delegācijas vadītāja Zita Kaminska, dziesmas Love Injected producents Kaspars Ansons un horeogrāfs Deniss Tumakovs, kurš palīdzēs Amintai iejusties uz lielās skatuves.

Austrijā delegācijai pievienosies Rockart Design dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Nikolīne Refsinga (Nicoline Refsing), kura ir Aminatas Eirovīzijas priekšnesuma vizuālā noformējuma un koncepta veidotāja. Viņa ir īpaši specializējusies ikoniska dizaina un vizuālā koncepta radīšanā dažādiem gan lieliem, gan maziem televīzijas šoviem un mūziķu priekšnesumiem. N. Refsinga bijusi kreatīvā direktore lielākajiem Anglijas televīzijas šoviem The Brit Awards, The National Television Awards un The National Movie Awards, kā arī veidojusi skatuves noformējumu tādām starptautiski pazīstamām mūzikas pasaules zvaigznēm kā One Direction, Amy Winehouse, Cheryl Cole, Coldplay, Duffy, Girls Aloud, Kings of Leon, Kylie Minogue, Leona Lewis, Lily Allen, Rihanna, Snow Patrol, The Killers, Take That un citiem. Pirms sava biznesa uzsākšanas, viņa sešus gadus ir strādājusi kopā ar slaveno dizaineru Marku Fišeru (Mark Fisher), veidojot koncertturneju dizainu tādiem mūzikas grandiem kā U2, Rolling Stones, Robbie Williams, Michael Bubble un Pink.

Tērpu un stilu Aminatas Eirovīzijas priekšnesumam veidojusi modes dizainere Līga Banga un viņas radošā komanda – Inese Valciņa un Gunda Zvirbule.

Kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies jau 60.reizi, piedalīsies 40 dalībvalstis. Latvijas pārstāvei Aminatai otrajā pusfinālā 21. maijā būs jākonkurē ar Lietuvas, Īrijas, Sanmarīno, Melnkalnes, Maltas, Norvēģijas, Portugāles, Čehijas, Izraēlas, Azerbaidžānas, Islandes, Zviedrijas, Šveices, Kipras, Slovēnijas un Polijas pārstāvjiem.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 19. un 21. maijā, bet lielais fināls – 23. maijā.

4 komentāri