Alus svētki Latviabeerfest nākamgad notiks maija beigās

0 Komentāru
Alus svētki Latviabeerfest nākamgad notiks maija beigās
Foto: Edijs Pālens, LETA

Lielākie alus svētki Baltijā Latviabeerfest 2015 notiks Vērmanes dārzā no 28. līdz 31. maijam, informē biedrībā Alus brālība.

Jau patlaban lielu interesi par nākamgad gaidāmo pasākumu izrāda ārzemju tūroperatori, kuri plāno ceļojuma maršrutus ar galamērķi Latviabeerfest 2015. Pēc neatkarīga monitoringa datiem, šogad no kopējā pasākuma apmeklētāju skaita tūristu bijis ap 38%, ziņo Alus brālība.

Latviabeerfest arī nākamgad norisināsies Vērmanes dārzā, un festivāla laikā, kas reizē ir arī lielākā alus izstāde Baltijas reģionā, plānots pulcēt vēl lielāku skaitu aldaru no Latvijas, kā arī tiek aicināti ārvalstu alus darītāji. Tiek plānoti dažādi jaunumi festivāla apmeklētājiem. Īpaša vieta festivāla teritorijā tiks atvēlēta Latvijas un Baltijas mājražotāju degustācijām. Neiztrūkstoša festivāla sastāvdaļa būs arī ēdieni, mūzika un citas izklaides.

Līdz šā gada 1. novembrim Alus brālībā izsludināta Latviabeerfest 2015 nacionālā rezervācija, kuras laikā dalību festivālā var rezervēt tikai Latvijas Alus darītāju savienības ( LADS) un Latvijas Alus darītavu asociācijas (LADA) biedri, bet pēc 1. novembra turpināsies atklātā festivāla rezervācija, kurā savas tirdzniecības zonas festivālā varēs pieteikt pārējie tirgotāji un alus darītāji no Latvijas, Baltijas un citām ārvalstīm.

Ar katru gadu festivāls kļūst arvien populārāks ne tikai latviešu vidū, bet arī vērojama pieaugoša ārvalstu tūristu interese par dalību šajā festivālā, atzīsts Latviabeerfest un Alus brālības vadītājs Andrejs Šikors. Popularitātes pieaugumu, viņaprāt, sekmē tas, ka festivāls jau vairākus gadus ir iekļauts starptautisko alus festivālu kalendārā, un pašlaik tūrisma operatoru grupas izrāda interesi par festivālu un Rīgu kā ceļojuma maršruta galamērķi.

Šogad Latviabeerfest laikā interesentiem tika piedāvātas vairāk nekā 165 dažādu zīmolu alus šķirnes. Festivālā bija aicinātas piedalīties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas alus ražotnes, viesi no Vācijas, Čehijas un citām Eiropas valstīm.

0 Komentāru