Aizputes populārākie puiši izmetas pavisam kaili! Radīts, iespējams, labākais 2019. gada kalendārs

16 komentāri
Aizputes populārākie puiši izmetas pavisam kaili! Radīts, iespējams, labākais 2019. gada kalendārs
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Pikantu pārsteigumu gadu mijai sagatavojis puišu bariņš no Aizputes. Novadā katrs savā arodā labi pazīstami zēni vienojušies, lai kopā nomestu drēbes un izveidotu ko Latvijā vēl nebijušu. Iepazīstieties – KAILendārs jeb vingri Aizputes puišu torsi provokatīvās situācijās, kas, iemūžināti bildēs, gatavi sildīt tavu sirdi nākamo 12 mēnešu garumā.

Kā Skaties.lv projektu piesaka paši KAILendāra varoņi, tas ir ”dizaina kalendārs ārpus rāmjiem”. Kā jau liek nojaust nosaukums, plānotājs nākamajam gadam būs plikumu triumfs, taču šoreiz tas nebūs kārtējais trūcīgi ģērbto lēdiju uznāciens – divpadsmit mēnešu garumā savus kailos torsus izrādīs puiši no Aizputes!

Taču pirms grimt aizspriedumos par kārtējo fitnesa skaistuļu muskuļu parādi vai versiju par ”seksīgajiem ugunsdzēsējiem”, puiši izskaidro KAILendāra ideju.

”Estētiski baudāms, pildīts ar simboliem un zemtekstiem, pārsteidzošs un kails. Šis ir vīriešu uznāciens, kā arī atbalsts sievietēm, jo to, ka puskailas daiļā dzimuma pārstāves ir vai ik katrā reklāmas plakātā vai ikgadējā kalendārā, visi uztver kā pilnīgi normālu parādību. Šis ir kalendārs sievietēm.

Turklāt atšķirībā no citiem, šoreiz nav ne silikons, ne mākslīgi ugunsdzēsēji – tikai dabīgi, īsti vīriešu ķermeņi. Projekta darbība norisinās Aizputes novadā, un dalībnieki ir novada patrioti. Mistika, trakums, kaila patiesība – tas ir KAILendārs,” ar lepnumu paveikto piesaka zēni, kuri paši arī modeļu lomās!

Bet kas viņi ir – KAILendāra puišu komanda?

Vārdus zēni koķeti izvēlas paturēt noslēpumā, piebilstot, ka novadnieki tāpat atpazīs – katrs no vīriem esot savas nozares speciālists, kas redzams arī KAILendārā.

”Liela daļa bilžu saistās ar kādu no personāžiem darba vai hobija līmenī – kaņepju audzēšana, aviācija, galdniecība, retro auto, vīna darīšana, sportošana un citi.

Visi seši modeļi, kas piedalījušies fotosesijā, ir Aizputes novada patrioti, tāpat kā radošā komanda. Četri no modeļiem ir dzimuši Aizputē.

Ne visi pastāvīgi dzīvo uz vietas, bet savu radošo darbību un nākotnes plānus saista ar šo novadu,” ar dzimto pusi lepojas puiši.

Ideja par vīriešu fotosesiju tapusi nejauši pirms diviem gadiem, caur smiekliem un jokiem atskāršot, ka arhīvā iekrājušās klišejiskas vīriešu fotosesiju bildes.

”Par to, ka jāveido kalendārs, tik izlemts vēlāk, saprotot, ka būs jautra un līdz asarām smieklīga fotosesija, kas tā arī bija. Radošā komanda, kuras sastāvā bija modeļu sievas, ģimene un draugi, caur šo procesu iepazina labāk ne tikai viens otru, bet arī paši sevi, savu drosmes līmeni un spēju atbrīvoties, jo novilkt drēbes, paliekot pilnīgi kails desmit cilvēku un kameras priekšā, ir liels pārbaudījums. Tās bija ļoti pieredzes bagātas un labi pavadītas trīs radošas dienas.

Katram iedvesmas avots, mērķis un pamatojums, kāpēc būtu jāpiedalās tādā projektā, bija atšķirīgs. Kāds vēlējās pārbaudīt savu drosmi un psiholoģisko izturību, cits baidījies, ka vecumdienās atskārst, ka dzīvē nav izdarījis visu, trešais vēlējies sagatavot dāmām pārsteiguma dāvanu.

Vairāki vēlējās ar šo fotosesiju atbalstīt sievietes, nostājoties pret sieviešu ķermeņu plašo ekspozīciju mūsdienu medijos un reklāmās, un arī lauzt stereotipisko domāšanu, ka milzīgs plakāts uz ielas ar sievieti peldkostīmā vai apakšveļā ir normāli un pieņemami, bet vīrietis bez drēbēm un jocīgā rakursā vai darbībā – jau perversi,” stāsta puiši.

Bet kāda veida bildes redzēsim KAILendārā? Vai Aizputes brašuļu kopdarbu vispār drīkstēs lepni izlikt pie sienas kā nākamā gada laikrādi?

Puiši steidz nomierināt –  KAILendārs ir pieklājīgs no estētiskā viedokļa – nav redzams nekas lieks.

”Katrā kompozīcijā tikai viens vai divi tēli ir pilnībā kaili, bet arī – pieklājīgi paslēptas attiecīgās vietas. Par saturisko aspektu – jā, dažas bildes ir provokatīvas un izraisa asas diskusijas, bet, no otras, – tur nav nekas tāds, kas nav katram no mums pazīstams – vai nezināms.

Protams, visprovokatīvākā no visām bildēm ir februāra bilde, kur puiši sēž pie VHS kasešu filmām, kā arī septembra bilde kaņepju laukā, kurā dominē mistērija, mainītās lomas (kas notiek, kad cilvēks kļūst par zirgu, bet zirgs – par kučieri?), pilnīgs ārprāts.

Katra bilde ir izstrādāta glezna, katram tēlam izstrādāta sava loma visa kalendāra garumā ar konkrētu uzdevumu un noteiktām rakstura īpašībām. Vairākums bilžu gan ir pavisam pieklājīgas un pieņemamas visām gaumēm.

Daži puiši vēlējās atgriezties bērnības sajūtā, kad tika darītas blēņas – ”kas notiks, ja ar aronijām un trubiņu apšaudīšu uz veļas striķa izkārtas baltas apakšbikses?!” Pieķers? Sarās? Dusmosies? Kāda būs apkārtējo reakcija?

Jo šis kalendārs ir tāda viena liela lielo puišu blēņa un mazliet provokācija.

Tomēr kāds kopīgs mērķis bija visiem – likt izskanēt mazpilsētas vārdam Latvijas mērogā, parādot, ka te nav palikuši tikai konservatīvi un noslēgti cilvēki, bet gan progresīvi, drosmīgi, atvērti jauni cilvēki, kas izmācījušies un ieguvuši pieredzi, atgriežas te dzīvot ar jaunu kvalitāti. Reklāmas speciālistu sauklis ir – ”nav efektīvākas reklāmas par skandalozu reklāmu”.

Viss, kur figurē kailums, paliek cilvēkiem ierakstīs zemapziņā uz mūžu. Tad, kāpēc neierakstīt Latvijas iedzīvotājiem zemapziņā Aizputi? Lai izdzirdot Aizputes vārdu, viņiem nostrādā asociācijas ar ļoti progresīvu, radošu, atvērtu, interesantu un dažādiem pārsteigumiem pilnu vietu?

KAILendārs nav nekāda pašdarbība – lai realizētu neprātīgo ideju, uzaicināts pieredzes bagāts lielāko Latvijas izdevniecību fotogrāfs Matīss Markovskis, kuram jau iepriekš radošajā darbībā bijuši darbi ar provokatīvu raksturu.

”Viņš perfekti uzķēra to domu un stilu, kā komanda bija plānojusi. Nenosakāms laiks, vintāžs ar moderno, bezstils un stils reizē. Statika un kustība vienlaicīgi. Pozēšana un atbrīvotība reizē.

Radošā komanda, kuras sastāvā bija ne tikai modeļi, bet arī modeļu sievas, ģimene un draugi, caur šo procesu iepazina labāk ne tikai viens otru, bet arī paši sevi, savu drosmes līmeni un spēju atbrīvoties, jo novilkt drēbes, paliekot pilnīgi kails desmit cilvēku un kameras priekšā ir liels pārbaudījums. Tās bija ļoti pieredzes bagātas un labi pavadītas trīs radošas dienas,” Skaties.lv stāsta idejas autori.

Kā jau var pačukstēt zēni – neviens, kas redzējis kalendāru, nav vienaldzīgs.

”Vieni to sauc par provokāciju, citi par visatļautību, nenopietnu attieksmi no nopietniem puišiem! Ir, protams, kas lamā, ir, kas sarkst un skatās caur pirkstu starpu, ir, kas smaida, kas uzslavē par drosmi, ir diskusijas par to, vai tā ir māksla, vai nav.

Vai tas ir ētiski, vai nav? Par gejiem, par sieviešu atbalstu. Par to, kāpēc pirtī cilvēks var būt pliks, bet uz papīra puspliks – nē? Šis kalendārs būs arī pārbaudījums tiem, kura mājā pie sienas tas karāsies – kādas emocijas tas raisa katrā? Vai cilvēks izjūt kaunu, neērtumu? Vai varbūt greizsirdību? Vai tas provocē viņā nebijušas sajūtas un vēlmes? Tā ir iespēja pašam sevi psiholoģiski iepazīt vairāk un, iespējams, atpazīt un strādāt ar savām iekšējām traumām un bailēm.

Cilvēkiem būs par ko parunāt. Daži izteikuši bažas, ka Aizputi tagad varētu asociēt tikai ar puskailiem vīriešiem.

Taču galvenais, pēc komandas biedru domām, ka pašiem ir bijis labi pavadīts laiks ar saturīgu, gaumīgu, rezultātu ar labu dizainu (kalendāra dizains pieder aizputniekam, māksliniekam dizaineram Aigaram Spāģim).

Vai puišus nebaida popularitāte un atpazīstamība, kas nenoliedzami gāzīsies pār viņu galvām līdz ar KAILendāra publiskošanu? Te puiši atbild ar humoru.

”Ja netiksim galā ar pielūdzējām (pielūdzējiem varbūt arī!), ņemsim talkā mūsu pirmos un otros dublierus – Aizputē dzīvesvietu atradīsim (smejas). Un pasta nodaļa sakarā ar pielūdzēju vēstuļu pieplūdumu pārcelta uz angāru un darbā vēstuļu apstrādei pieņemtas 200 jaunas pastnieces (smejas). Joks, protams,” jautrojas modeļi.

Iespējams, arī tavā dzīvoklī trūkstošais elements nākamajam gadam ir KAILendārs!

Informāciju par to, kad, kur un par kādām naudiņām iegādāties šo izcilo dāvanu sev, draudzenei, mammai vai kādam citam. meklē TE!